No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Parkovacie automaty nainštalujú už o niekoľko dní

RIMAVSKÁ SOBOTA – Mestské zastupiteľstvo v Rimavskej Sobote schválilo ešte koncom júna Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o platenom parkovaní v meste. Parkovacie automaty budú ale v meste nainštalované až tento týždeň.

Vstupy do parkovacích zón budú označené dopravnými značkami, ktoré samospráva zakúpila už pred pár mesiacmi. O dátume inštalácie informovala portál Rimava.sk Eva Muráriková z Odboru rozvoja mesta. "Parkovacie automaty by sa mali inštalovať vo štvrtok, 21. septembra," uviedla Muráriková, ktorá zároveň potvrdila, že z plánovaných štyroch parkovacích zón budú zatiaľ v prevádzke iba tri.


K TÉME: V Rimavskej Sobote si za parkovanie zaplatíme, poslanci schválili štyri lokality


Článok pokračuje pod reklamou


"Dva automaty budú na Hlavnom námestí, jeden automat bude na parkovisku na Jánošíkovej ulici, jeden na parkovisku na Ul. K. Mikszátha. Dva automaty sme mali v pláne inštalovať aj na Kurinci, no tie budú až ďalší rok. Na zimnú sezónu to nemá vôbec žiadny význam, budeme ich inštalovať až na jar," dodala.

Ceny parkovania budú závisieť od zóny, v ktorej zaparkujete. Na Hlavnom námestí to bude euro na hodinu, v ostatných uliciach 50 centov.

Zakúpenie lístka pomocou SMS a mobilnej aplikácie možné nebude. Ostala teda možnosť zaplatiť parkovné pomocou automatu v hotovosti, platobnou kartou alebo zakúpením parkovacej karty v sídle prevádzkovateľa.

Zdroj: MsÚ Rimavská Sobota

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross