No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Platené parkovanie by malo byť spustené od nového roka

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hoci sú parkovacie automaty v meste nainštalované už od konca septembra a spustené mali byť už v októbri, parkovanie zatiaľ spoplatnené nie je. Súvisí to aj so zmenou všeobecne záväzného nariadenia (VZN). O ňom musia rokovať mestskí poslanci na svojom stretnutí. Tento rok ich čaká už iba jedno, a to 12. decembra.

Rimavskosobotská samospráva zatiaľ návrh upraveného VZN zverejnila na svojom webe. Uvedené je v ňom aj to, od kedy do kedy bude platiť parkovacia doba i podmienky pre občanov s ťažkým zdravotným postihnutím.

Zóny, v ktorých budeme platiť parkovné už poznáme, ide o Hlavné námestie, Ul. K. Mikszátha, Jánošíkovu ulicu a budúci rok aj o rekreačnú oblasť Kurinec – Zelená voda. Podľa navrhovaného VZN budeme na Hlavnom námestí parkovné platiť od pondelka do piatka v čase od 6:00 do 18:00 hod. V sobotu od 6:00 do 12:00 hod. a v nedeľu bude parkovanie zadarmo.

Článok pokračuje pod reklamou


Na Ul. K. Mikszátha a Jánošíkovej by mala byť doba spoplatnenia stanovená od pondelka do nedele v čase od 6:00 do 18:00 hod. Spustenie automatov na Kurinci by malo byť v mesiacoch jún až august, od pondelka do nedele.

Parkovné bude viazané na jedno evidenčné číslo motorového vozidla a nebude prenosné na iné auto a bude možné ho hradiť tromi spôsobmi: zakúpením parkovacieho lístka v parkovacom automate v hotovosti, pomocou platobnej karty alebo zakúpením parkovacej karty na MsÚ.

Autá, ktoré majú označenie parkovacím preukazom osôb s ťažkým zdravotným postihnutím budú oslobodené od parkovného výlučne na parkovacích miestach, ktoré sú vyhradené pre tento druh vozidiel. Je potrebné, aby bolo umiestnenie parkovacieho preukazu osoby s ťažkým zdravotným postihnutím viditeľné.

Ceny parkovania budú závisieť od zóny, v ktorej zaparkujete. Na Hlavnom námestí to bude 1 euro na hodinu, v ostatných uliciach 0,50 eur a v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda to budú 2 eurá na deň. Parkovacia karta na rok pre jedno vozidlo bude stáť 300 eur.

Vlastníci nehnuteľností na Hlavnom námestí majú nárok na parkovaciu kartu v hodnote 1 euro na rok. Avšak podnikatelia, ktorí majú prevádzky v okolí Hlavného námestia, majú nárok na parkovaciu kartu v hodnote 200 eur na rok, iba v tejto jednej zóne. Upravené VZN, po schválení zastupiteľstvom, nadobudne platnosť od 1. januára 2024.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross