No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Kvôli dažďu preložili jogu na sobotu

perex-jogaPlážové kúpalisko v Rimavskej Sobote má opäť patriť joge. Pod dozorom skúsenej lektorky Eriky Juhaniakovej si znova precvičíte nielen telo, ale aj pľúca a rovnako aj svojej mysli neostanete nič dlžní, ktorá si pri joge oddýchne. Ako ďalej Rimava.sk informovala lektorka, podujatie Sobota cvičí v parku sa uskutoční už túto sobotu, 23. júla. Pôvodný termín, 16. júla, sa necvičilo kvôli nepriazni počasia.

„Zraz a začiatok cvičenia je o 8:00 hod. na plážovom kúpalisku. Opäť to bude trvať 1,5 hodiny. Na začiatku sa rozcvičíme, aby sme telo prekrvili a urobíme aj pár dychových cvičení,“ priblížila lektorka a dodala, že cvičenie je vhodné pre každého. Ako prezradila, na prvom cvičení mali zastúpenie aj staršie ročníky či tínedžeri. „Rovnako s nami cvičili aj malé deti,“ doplnila Erika a zároveň spomenula, že medzi približne tridsiatimi cvičiacimi ľuďmi boli aj muži. „Z toho počtu ľudí som bola milo prekvapená,“ povedala Erika, podľa ktorej aj tento raz bude dobrovoľné vstupné. Jeho výťažok odovzdajú Krízovému centru v Rimavskej Sobote pre týrané ženy, deti a obete domáceho násilia.

Tento nápad podporilo občianske združenie Naša Sobota v rámci prvého kola mikrograntového programu zameraného na zlepšenie života občanov Rimavskej Soboty. Ako Rimava.sk informoval jeden z členov oz Naša Sobota, Ivan Roško, nápad Soboťania cvičia v parku bol prvým projektom, ktorý oz Naša Sobota podporila v rámci mikrograntového programu. „Tento program financujeme z 2% daní, ktoré nám ľudia venovali, za čo sme im nesmierne vďační,“ podotkol Roško, podľa ktorého oz Naša Sobota podporila až osem projektov v celkovej sume 2700 eur.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: TV Rimava


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross