No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Pobočku pošty na Západe presťahujú

Posta 3Pobočku Slovenskej pošty na najväčšom rimavskosobotskom sídlisku, Sídlisku Západ, tento rok presťahujú. Pre Rimava.sk to potvrdila hovorkyňa Slovenskej pošty Stanislava Pondelová. Podľa jej slov bude pobočka premiestnená na Ulicu Dr. Vladimíra Clementisa. Aktuálne je pošta v budove na Ul. J. Bodona. Ako hovorkyňa spomenula, zmeny sú plánované v poslednom štvrťroku tohto roka.

"Dôvodom presťahovania pobočky do nových priestorov je nový bezbariérový prístup, aby mali hendikepovaní klienti a mamičky s kočíkmi bezproblémový vstup na poštu," vysvetlila Pondelová a dodala, že pozitívom bude aj  priestranná hala pre verejnosť. "Pobočka bude aj v nových priestoroch naďalej poskytovať zákazníkom poštové služby v plnom rozsahu," uzavrela hovorkyňa pošty.

Spoločnosť Slovenská pošta, a. s. plánuje v tomto roku investovať do rekonštrukcie a sťahovania svojich pobočiek, ako aj výstavby bezbariérových prístupov celkovo vyše 3 mil. eur. Z toho priamo na veľké aj drobné stavebné úpravy, mimo opráv, chce použiť 2,6 mil. eur, na sťahovanie poštových pobočiek do nových priestorov 317 tis. eur a na výstavbu bezbariérových prístupov pre hendikepovaných ľudí a mamičky s kočíkmi 96 tis. eur. Rekonštrukcie sa budú týkať poštových pobočiek po celom Slovensku.

Slovenská pošta, a. s. vznikla 1. januára 1993 ako štátny podnik so sídlom v Bratislave, od 1. marca 1996 má centrálu v Banskej Bystrici a od 1. októbra 2004 sa zmenila na akciovú spoločnosť. Jej akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Spoločnosť má základné imanie vo výške 214,3 mil. eur a prevádzkuje sieť viac ako 1 500 plne automatizovaných pobočiek. Okrem klasických poštových služieb tak môže poskytovať aj finančné, bankové, komunikačné a elektronické služby.

Zdroj: Rimava.sk, SITA


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross