No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Poslanci sa pýtali, čo znamená prijatie ocenených občanov počas jarmoku

ilustračné fotoZáver včerajšieho rokovania mestského zastupiteľstva sa neniesol v pokojnom duchu. Výmena názorov medzi primátorom a poslancami nasledovala po tom, ako sa poslanec Ján Čeman opýtal, čo znamená „prijatie ocenených občanov primátorom mesta“ v programe Gemersko-malohontského jarmoku. Ten sa uskutoční v závere tohto týždňa. Podľa poslancov však doteraz podobné prijatie občanov nebývalo súčasťou jesenného jarmoku, nevedia, o čo ide, zaznela preto aj otázka, či majú takéto podujatie chápať ako kampaň. „Toto nie je kampaň, kampaň sú správy hlavného kontrolóra,“ odpovedal poslancovi primátor Jozef Šimko a dodal, že on mu nezasahuje do riadenia gymnázia a prijatie občanov je plne v jeho kompetencii.

Poslanec Ján Čeman však pokračoval otázkou, čo by mali občania spraviť, aby mohli byť ocenení. Primátor takéto pripomienky považoval za provokáciu. Ako povedal, ocení ľudí, ktorých uzná za vhodné, podľa jeho slov ide o občanov, ktorí prispeli k rozvoju mesta a vyzval poslanca, aby mu do toho „nekecal“. Na otázku, kto bude medzi ocenenými, primátor uviedol, že poslanec Čeman určite nie. Spomenul, že ocenených občanov vybrali spolu s viceprimátorom aj vedúcimi pracovníkmi radnice. „Do toho mi nezasahujte,“ zopakoval Šimko. Poslanec Čeman však nesúhlasil a žiadal, aby sformulovali uznesenie, podľa ktorého by malo byť prijatie ocenených občanov z programu jarmoku vypustené. „Môžete prijať aj sto uznesení, aj tak tých ľudí prijmem,“ odpovedal primátor. Poslanec Čeman však namietal, že program je hradený z peňazí daňových poplatníkov. „Toto je doslova a do písmena provokácia,“ zhodnotil primátor.

Do diskusie sa zapojil aj poslanec Pavel Brndiar, ako povedal, v dobrom a kamarátsky, primátora upozornil, že poslanec sa slušne opýtal a tiež spomenul, že prejav primátora počas zasadnutia považuje za najvyšší prejav arogancie moci. Podľa primátora by však mal poslanec radiť skôr poslaneckému kolegovi Čemanovi. Primátor uviedol, že zo strany poslancov ide o vyrývanie.

Poslanci napokon pristúpili k hlasovaniu o návrhu, aby bolo prijatie ocenených občanov vypustené z programu jarmoku. Za uznesenie však hlasovalo len šesť poslancov a tak nebolo schválené. Primátor sa pozastavil nad hlasovaním „za takýto blud“, ako uviedol. Hneď po ňom nahnevane opustil rokovaciu sálu. Poslanci sa rozišli približne o pol desiatej večer, prerokovali celý program zasadnutia.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross