No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Pred poslancov ide aj návrh na zmenu rozpočtu

poslanci msz oktoberOkrem návrhu budúcoročného rozpočtu mesta by sa rimavskosobotskí mestskí poslanci mali na svojom zajtrajšom rokovaní zaoberať aj návrhom na zmenu aktuálneho rozpočtu, ktorý zastupiteľstvo odsúhlasilo v marci. Radnica ho prispôsobila plneniu príjmovej a výdavkovej časti.

Návrh na úpravu rozpočtu počíta s vyššou čiastkou pri bežných príjmoch, o takmer 230 tisíc eur. Ako uvádza vedúca ekonomického odboru Karina Kochanová, v tejto zmene sú zahrnuté úpravy dotácií na prenesený výkon štátnej správy, ktoré má mesto oficiálne potvrdené z ministerstiev. Okrem toho je tu započítaná dotácia na navýšenie platov v školstve a rôzne projekty, do ktorých sa zapojili školy. Naopak, samospráva pôvodne očakávala aj príjmy z predaja novín, ktoré však neboli vydávané. Nižší príjem ako sa počítalo, sa črtá aj v Turistickom informačnom centre. V prípade novín však neboli dosiahnuté ani očakávané výdavky.

Bežné výdavky sú oproti pôvodnému rozpočtu vyššie o približne 327 tisíc eur. Podľa slov Kochanovej sú tu premietnuté najmä navýšené výdavky na školstvo (viac ako 260 tisíc eur). Zvyšuje sa však aj transfer pre SAD o takmer 50 tisíc eur.

Z aktuálneho rozpočtu by mali vypadnúť výdavky na takzvanú kolíkovú vojnu, pretože v tomto roku ju mesto nestihne zrealizovať. Znížená je aj časť výdavkov na bazén na Kurinci, ktorý takisto zatiaľ nebol dokončený.

Ako sa v návrhu uvádza, všetky úpravy rozpočtových položiek sú urobené aj na základe odporúčania ZMOS-u. "Mesto Rimavská Sobota malo pôvodný rozpočet na rok 2013 bez finančných operácií schválený so stratou 712 841 eur. Uvedenými zmenami rozpočtu sa zníži rozpočtovaná strata na 661 026 eur, čím sa síce nenaplnia podmienky memoranda podpísaného medzi vládou SR a ZMOS-om, ale zmierni dopad konsolidácie z pohľadu schváleného rozpočtu," uvádza vedúca ekonomického odboru.

Súčasťou úpravy  rozpočtu  sú  aj  finančné  operácie,  spolu s nimi by bol rozpočet po zmene prebytkový vo výške 174 tisíc eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross