No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Prestrihnutím pásky odovzdali námestie bez mena do užívania

Hoci námestie bez mena pri budove pošty v Rimavskej Sobote už je určitú dobu hotové a ľudia ho takpovediac využívajú, oficiálne ho odovzdali až dnes, 21. decembra. Stalo sa tak za prítomnosti vedenia mesta, niektorých mestských poslancov či zamestnancov Mestského úradu.

V úvode sa prítomným prihovoril primátor Jozef Šimko. „Odovzdávame toto námestie, ktoré ale ešte nemá názov,“ povedal primátor vo svojom príhovore. Ako ďalej ozrejmil, pred poslancov predloží návrh na vytvorenie názvoslovnej komisie, ktorej úlohou bude vybrať názov pre toto námestie pri pošte. Spomenul aj svoj osobný návrh na názov, podľa Šimka by sa mohlo toto námestie pomenovať ako Poštové námestie. Ako však povedal, nechá to na poslancov.

Práce na námestí mali začať v prvom septembrovom týždni tohto roka, začali ale o niečo neskôr. Medzi prvými krokmi bolo presunutie stánkov na jednu stranu a následné povrchové práce, kde asfalt vystriedala zámková dlažba. Tá je zatiaľ jediným prvkom vynoveného námestia. Podľa projektu, ktorý avizovala samospráva na námestí by mali pribudnúť betónové kvetináče, ktoré vytvoria zelené ostrovy s miestami na osadenie lavičiek, stojany na bicykle a odpadkové koše. Okrem toho by na námestí mala pribudnúť aj fontána, ktorej účelom bude osviežiť a zvlhčiť vzduch v horúcich mesiacoch. „Cez iné obdobia, alebo v čase, kedy by sa fontána odstavila, by sa centrálna plocha mohla využívať ako priestor pre ľadovú plochu, futbalové ihrisko, alebo rôzne podujatia,“ uviedla samospráva na svojej internetovej stránke. Rekonštrukciou by mali prejsť aj verejné toalety a budú ukryté za kulisu, utvorenú zo steny zo zelene a vytvorí sa uzavretý priestor v severnej časti námestia.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross