No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Radovan Ceglédy začal so zberom podpisov na primátorskú kandidatúru

Občiansky aktivista a rimavskosobotský podnikateľ Radovan Ceglédy začal so zberom podpisov na kandidatúru na post primátora mesta. V tohtoročných komunálnych voľbách sa o post hlavy mesta bude uchádzať ako nezávislý kandidát. Oficiálne to oznámil v stredu popoludní, 2. mája, na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote. Medzi jeho hlavnými prioritami je zamestnanosť a udržanie mladých ľudí v regióne. Na problémy sa však bude pýtať aj Rimavskosoboťanov priamo v uliciach mesta. Okrem toho, čo by chceli zmeniť sa ich bude pýtať aj v hesle svojej kandidatúry „Odvážme sa zrýchliť“, teda v čom by sa mala Rimavská Sobota rozvíjať, aby napredovala.

„Spoločne so mnou a s ľuďmi, ktorí v Sobote žijú, cítime, že naše krásne mesto s bohatou históriou nejako zaostáva, je spomalené. Dakedy sme boli župným mestom, centrom Gemersko-malohontskej župy. V nedávnej minulosti sme boli potravinárskou základňou celého Československa. A dnes sa o nás v správach iba hovorí, že sú tu nehody, máme tu neprispôsobivých, málo práce. Nikomu z nás sa to nepáči. Kedysi sme napredovali, dnes lapáme po dychu,“ povedal Ceglédy. Ako ďalej pokračoval, mesto spomaľuje vysoká nezamestnanosť, nízke platy či odchod mladých ľudí.

„Rozpadávajú sa fabriky, máme špinu v meste. Všetko sú to negatívne veci, ktoré potrebujeme dostať na tú správnu úroveň. Potrebujeme zrýchliť,“ dodal s tým, že Rimavskú Sobotu vo svojom rozvoji predbiehajú aj menšie mestá ako Tornaľa, Fiľakovo, Veľký Krtíš či Hnúšťa. Ako poznamenal, do mesta kedysi chodievali pracovať ľudia z celého Československa. „Dnes je hanba sa priznať, že sme z Rimavskej Soboty. Trhá mi to srdce, lebo toto mesto si to nezaslúži,“ avizoval.

Preto v rámci svojej kandidatúry sa chce Ceglédy pýtať aj obyvateľov mesta, aké problémy ich v Rimavskej Sobote trápia. „Odteraz budem chodiť po sobotských uliciach a budem sa pýtať Vás, milí Soboťania, čo by ste zrýchlili na tomto meste. Čo si myslíte, že je správne spraviť pre naše mesto, aby napredovalo. Aby bolo také ako si ho viete Vy predstaviť,“ dodal na záver.

Jeho kandidatúru podporili aj tunajšie osobnosti spoločenského života. Medzi podporovateľmi bola riaditeľka Gymnázia Ivana Kraska, Miriam Száantoová, riaditeľ ZUŠ-ky Marián Lacko, starosta Veľkého Blhu Tibor Csúr, niektorí športovci či členovia o.z. Naša Sobota, ale aj umelci a študenti.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross