No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Rekonštrukcia ciest má pokračovať, na rade je aj hlavný ťah v meste

Banskobystrický samosprávny kraj začne s rekonštrukciou ciest v Rimavskej Sobote ako aj na severe okresu. Rimava.sk o tom informovala hovorkyňa BBSK Michaela Piliarová.V prípade opráv v meste, pôjde podľa jej slov o rekonštrukciu cesty II/531, úsek od kruhového objazdu Kaufland smerom na Ulicu Školskú a Malohontskú. „Súťaž bola vyhlásená cez Elektronické trhovisko. Zapojilo sa celkovo šesť uchádzačov,“ priblížila Piliarová a dodala, že víťazom súťaže sa stala spoločnosť Inžinierske stavby Košice. Ako poznamenala táto spoločnosť v záverečnej aukcii ponúkla sumu viac ako 58 tisíc eur bez DPH.

Inžinierske stavby Košice budú realizátorom aj v druhom prípade, ktorý sa týka rekonštrukcie cesty na Polom. „Rekonštrukcia cesty III/2781 (III/531013) Polom spojka, kde sa vychádzalo s predpokladanou hodnotou zákazky približne 240 tisíc eur. Do súťaže sa nám zapojilo deväť uchádzačov,“ uviedla Piliarová, podľa ktorej košická spoločnosť ponúkla sumu 195 tisíc eur bez DPH.

„Termín realizácie ciest je stanovený na začiatok júla z dôvodu zníženia cestnej prevádzky z dôvodu začiatku prázdnin,“ dodala na záver hovorkyňa.

K téme asfaltovania sa vyjadril na uplynulom mestskom zastupiteľstve aj primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, podľa ktorého kraj odklepol na opravy ciest pre okres Rimavská Sobota viac ako 1 mil. eur. Z tejto sumy by podľa Šimka mesto malo dostať približne 80 tis. eur na Ulicu Školskú a B. Bartóka. Ako ďalej avizoval, BBSK rimavskosobotskej samospráve dal aj financie vo výške 180 tis. eur na stavbu kruhového objazdu na Ulici Malohontskej, smerom od Tomašovej. Podľa jeho slov mesto má však vyhotoviť projektovú dokumentáciu, ktorú potom kraju samospráva odovzdá za jedno euro. „Na tomto podklade nám BBSK dal financie na vybudovanie toho kruhového objazdu,“ dodal Šimko, podľa ktorého by sa asfaltovanie malo týkať aj ciest od Hrachova až po okres Poltár ako aj ciest v okrese Rimavská Sobota, smer na Padarovce, Teplý Vrch, Pavlovce, Belín, Jesenské, Širkovce, Neporadza či spomínaný Polom.

Inžinierske stavby Košice realizovali v Rimavskej Sobote už niekoľko zákazok, týkajúcich sa asfaltovania mestských komunikácií. Poslednú z nich spoločnosť ukončuje v týchto dňoch.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross