No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: ŠSK MAGNUM zorganizoval preteky pre nadšencov športovej a praktickej streľby

19. mája 2022 | | |  | 
Zdroj foto: ŠSK MAGNUM

RIMAVSKÁ SOBOTA - V uplynulých týždňoch Športovo-strelecký klub (ŠSK) MAGNUM v Rimavskej Sobote zorganizoval tradičné strelecké preteky RS OPEN 2022 pre niekoľko desiatok streleckých nadšencov športovej a praktickej streľby na strelnici v Rimavskej Sobote.

V olympijskej disciplíne športová pištoľ 5+30 dominoval Duklista z Banskej Bystrice Ferdinand Dycha s 277 bodmi pred domácim Emilom Rétim s 273 bodmi a Zvolenčanom Andrejom Borgulom s 272 bodmi. "V disciplíne služobná pištoľ opäť získal víťazstvo Duklista Ferdinand Dycha s 280 bodmi pred zvolenským pretekárom Ivanom Malcekom, ktorému ušiel o jeden bod," pokračoval predseda ŠSZ MAGNUM a organizátor podujatia Emil Réti. Aj on sa v súťaži prebojoval na bronzovú priečku.

Článok pokračuje pod reklamou


Po klasickej „mierenej streľbe“ nasledovala divácky atraktívna parkúrová streľba podľa pravidiel športovej situačnej streľby, kde si pretekári na štyroch parkúrových situáciách zmerali svoje strelecké zručnosti - rýchlosť, presnosť a taktické myslenie.

"V kategórii štandardná pištoľ bol najúspešnejším strelcom Útrata Rudolf. Strieborné umiestnenie si vystrieľal domáci Erik Toldy z ŠSK MAGNUM R. Sobota pred Zvolenčanom Róbertom Zebegneyom. V disciplíne Karabína si bravúrne počínal Tomáš Benda zo Spišskej Novej Vsi, ktorý nenechal nikoho na  pochybách o svojich kvalitách a stal sa víťazom tejto kategórie pred Jozefom Vrťom z R. Soboty a Ivanom Kosmelom zo Zvolena," priblížil Réti.

Ako dodal na záver, podujatie sa nieslo v prijemnom športovom duchu a na záver si pochutnali na streleckom guľáši, ktorého vôňa takmer prekryla aj vôňu pušného prachu.

Ak vás strelecký šport zaujíma, môžete sa obrátiť na ŠSK MAGNUM, v ktorom vám pomôžu so streľbou z krátkych a dlhých zbraní, s metodickou pomocou pri zlepšení streleckých návykov a vzdelávaním záujemcov, s odborným poradenstvom a pomocou pre žiadateľov o zbrojný preukaz, ale aj s individuálnou streľbou na strelnici v Rimavskej Sobote.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross