No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Súbory aj muzikanti z regiónu vystúpia na jednom pódiu, blíži sa Folklórny večer

ilustračné fotoPopoludní tanečná dielňa, večer prehliadka regionálnych folklórnych kolektívov. V sobotu, 4. októbra, zaplnia Dom kultúry v Rimavskej Sobote súbory, spevácke skupiny, hudobníci a tradície z regiónu. Folklórny večer pripravuje Gemersko-malohontské osvetové stredisko (GMOS) v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom.

Ako Rimava.sk informovala Stanislava Zvarová z GMOS, tvorivá dielňa štartuje v sobotu o 16.00 hod, v estrádnej sále domu kultúry. Lektori Soňa Sýkorová – Moumani a Andrej Sýkora naučia záujemcov tanečné motívy z obce Sirk.

"Od 18:00 hod.  sa v divadelnej sále uskutoční prehliadka folklórnych kolektívov z regiónu," avizuje Zvarová. Podľa jej slov sa predstaví folklórny súbor Háj, spevácka skupina ŠejHáj aj súbor Rimavan z Rimavskej Soboty, folklórna skupina z Tisovca, súbor Vepor z Klenovca, Mužská spevácka skupina Húžva a Ženská spevácka skupina Skaliny z Hnúšte. Zahrajú aj fujaristi Dušan Ceber, Milan Katreniak a Roman Košičiar ako aj heligonkári Jozef Bulka, Ján Kožiak, Ľubomír Zvara, Ferko Poprovský.

"Folklórny večer je prehliadka kolektívov z regiónu. Chceme prezentovať to, čo tu máme," hovorí Stanislava Zvarová a dodáva, že podujatie sa uskutoční v rámci projektu Čarovná studnička, s príspevkom ministerstva kultúry.

Folklórny večer

Zdroj: Reklamný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross