No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: TSM sú pripravené na zimu, novela zákona im však pridala o starosť naviac

Technické služby mesta Rimavská Sobota sú na tohtoročnú zimu pripravené. Pre Rimava.sk to potvrdil riaditeľ TSM Tibor Barto. Ako doplnil, zakúpili už posypovú soľ ako aj drvený kameň a vozový park by mala posilniť jedna multikára s radlicou a sypačom. Novela cestného zákona im však pridala o starosť naviac.

Od mája tohto roka podľa novely zákona chodníky pred nehnuteľnosťami musia odpratávať ich vlastníci alebo správcovia, v tomto prípade TSM Rimavská Sobota. Pracovníci tak okrem ciest budú mať na starosti aj údržbu chodníkov pred nehnuteľnosťami. Podľa Barta to predstavuje približne 40 kilometrov chodníkov, ktoré budú mať v údržbe, čo je podľa neho teoreticky nemožné. Dôvodom je podľa riaditeľa nedostatok pracovnej sily. „Aktivační pracovníci pracujú len na štyri hodiny denne, aj to len dopoludnia. Túto zimu tak budeme mať čo robiť, aby sme to zvládli,“ povedal.

Zimnú údržbu ciest a už aj chodníkov bude TSM zabezpečovať so štyrmi multikárami, štyrmi traktormi s radlicami, dvomi malotraktormi a dvomi nákladnými autami. „S týmito strojmi sa však nedostaneme na každý chodník a v ručnom odpratávaní snehu tak vidím trošku problém,“ priblížil. Ako poznamenal, žiada tak obyvateľov o zhovievavosť. „Budeme sa snažiť robiť všetko preto, aby chodníky pred budovami boli počas zimy v poriadku,“ podotkol.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross