No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA už má svojich oficiálnych kandidatov na post primátora i poslancov

Rimavská Sobota už pozná mená kandidátov na post primátora ako aj na miesta poslaneckého zboru. O miesto hlavy mesta sa uchádzajú štyria kandidáti, z toho traja nezávislí.Ako prvým na kandidátnej listine je Radovan Ceglédy (Nezávislý). Druhým v poradí je súčasný primátor mesta Jozef Šimko (Nezávislý), jako *ako tretí je Róbert Zagyi (Nezávislý) a štvrtým potenciálnym prvým mužom mesta je Viliam Vaš, kandidát politickej strany KDH.

Známe sú aj mená kandidátov na post poslanca. V piatich volebných obvodoch si občania mesta budú môcť prevažne vyberať z desiatich kandidátov.
Vo volebnom obvode č. 1 Staré mesto - Chrenovisko - Vyšná Pokoradz si budeme vyberať z desať kandidátov:
1. Eva Bornayová ( SMER),
2. Michal Demeter (SNS),
3. Peter Očovay (Kotleba – Ľudová strana naše Slovensko),
4. Koloman Demeter ( SLOVENSKO DO TOHO!)
5. Svetlana Bornayová ( SLOVENSKO DO TOHO!)
6. Iveta Lukáčková ( DOMA DOBRE)
7. Jaroslav Matzenauer (Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO)
8. Marta Kanalová (Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity- Magyar Közösség Pártja)
9. Ladislav Rigó (Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity- Magyar Közösség Pártja)
10. Attila Sebők (Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity- Magyar Közösség Pártja)

Vo volebnom obvode č. 2 Rožňavská - Šibeničný vrch - Sabová - Vinice - Bakta - Nižná Pokoradz kandidujú:
1. Róbert Kuvik (SMER)
2. Erika Juhászová (SMER)
3. Ján Jurkemík (Progresívne Slovensko)
4. Zoltán Kovács ( NOVA)
5. Štefan Tankó (Most – Híd)
6. Barnabáš Kovács (DOMA DOBRE)
7. Zoltán Bán (Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity- Magyar Közösség Pártja)
8. Zsolt Főző (Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity- Magyar Közösség Pártja)
9. Mária Páková (Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity- Magyar Közösség Pártja)

Volebný obvod č. 3 Sídlisko Rimava – Malohontská má týchto kandidátov:
1. Gizela Kubačková (nezávislý)
2. Lukáš Kvietok (SMER)
3. Ján Čeman (SMER)
4. Štefan Baláž (Národná koalícia)
5. Alexander Bacso (Progresívne Slovensko)
6. Anna Drugdová (Komunistická strana Slovenska)
7. Tibor Figei (Most –Híd)
8. Roman Vaľo (Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO)
9. Andrea Andrášiová (Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO)
10. Ferenc Auxt (Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity- Magyar Közösség Pártja)
11. František Tóth (Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity- Magyar Közösség Pártja)

Volebný obvod č. 4 Sídlisko Západ - Sobôtka – Kľačany chcú zastávať:
1. Pavel Molnár (nezávislý)
2. Ivan Hazucha (SMER)
3. Dušan Hlinka (SMER)
4. Pavel Zvara (SNS)
5. Martin Šiška (Kotleba – ľudová strana naše Slovensko)
6. Miroslav Bitala (Progresívne Slovensko)
7. Gabriel Szántó (Most – Híd)
8. Július Takáč (Most – Híd)
9. Anna Zsóriová (Strana moderného Slovenska )
10. Ján Bavala (SLOVENSKO DO TOHO!)
11. Vojtech Kökény (Strana rómskej koalície –SRK)
12. Július Sojka (SDKÚ- DS- slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana)
13. Jaroslav Bagačka (SDKÚ- DS- slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana)
14. Roman Slanina (Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO)
15. Attila Halász (Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity- Magyar Közösség Pártja)
16. Peter Juhász (Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity- Magyar Közösség Pártja)
17. Viliam Vaš (Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity- Magyar Közösség Pártja)

Volebný obvod č. 5 Tomašová - Včelinec - Dúžavská cesta - Kurinec - Dúžava – Mojín má týchto kandidátov:
1. Petra Jekimová (Kotleba – Ľudová strana naše Slovensko)
2. Július Jankovič (Kotleba – Ľudová strana naše Slovensko)
3. Csaba Horváth (Progresívne Slovensko)
4. Jozef Tóth (Komunistická strana Slovenska)
5. Marcela Bellová (Občianska konzervatívna strana)
6. Tomáš Sliva (MOST - HÍD)
7. Gejza Ruszó (Strana rómskej koalície – SRK)
8. Branislav Bukviar (Sloboda a Solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO)
9. Zoltán Cziprusz (Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity- Magyar Közösség Pártja)
10. Júlia Nováková (Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej komunity- Magyar Közösség Pártja)

Zdroj: Rimava.sk (Spracované podľa stránky mesta Rimavská Sobota)
*Oprava - správne slovo má byť ako


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross