No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V meste plánujú postaviť väznicu pre 800 väzňov

23. apríla 2014 |  | |

väznica – otvorené oddelenie v časti R. Sobota - SabováRimavská Sobota by mohla byť sídlom nového väzenského zariadenia, s kapacitou do osemsto väznených osôb. Ako pre Rimava.sk potvrdila hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Alexandra Donevová, v súlade s decembrovým uznesením vlády sa začala príprava na vypracovanie štúdie uskutočniteľnosti tejto stavby. "Stavba sa má realizovať v areáli súčasnej väznice – otvoreného oddelenia v časti Rimavskej Soboty- Sabová,“ spresnila hovorkyňa. Podľa jej slov by malo ísť o výstavbu formou verejno-súkromného partnerstva.

Ako hovorkyňa ďalej uviedla, podľa predbežných úvah by mal byť nový ústav profilovaný ako ústav na výkon väzby a ústav na výkon trestu odňatia slobody, s predpokladanou kapacitou do 800 väznených osôb. Nepočítajú však s tým, že by iné zariadenie zatvorili. „Vzhľadom na aktuálnu naplnenosť väzenských zariadení sa v súčasnom období nepredpokladá zatvorenie žiadneho ústavu, či už na výkon väzby alebo na výkon trestu odňatia slobody,“ vysvetlila.

väznica – otvorené oddelenie v časti R. Sobota - SabováRezort ešte vlani zisťoval na radnici územnoplánovacie informácie. „Mestský úrad - odbor rozvoja mesta - zaslal požadované informácie so záverom, že výstavba nového objektu výkonu väzby a výkonu trestu odňatia slobody nie je v rozpore s funkciou využitia územia,“ priblížila Donevová.

Podľa jej slov po dopracovaní podmienok a komplexného posúdenia výstavby zainteresovanými odbornými útvarmi Generálneho riaditeľstva zboru bude spracovaný lokalitný program (interný investičný zámer) ako podklad pre spracovanie projektovej štúdie. "Aktuálne prebieha príprava východiskových podkladov a lokalitného programu ako základných dokumentov na zadanie spracovania projektovej štúdie a následnej štúdie uskutočniteľnosti stavby," informovala hovorkyňa ministerstva. Ako podotkla, termín začatia výstavby závisí od zabezpečenia postupu prípravy výstavby, ktorý je podmienený rozhodnutím vlády SR.

V minulosti sa uvažovalo aj o prebudovaní bývalej tabakovej továrne na väznicu, občania však boli proti takémuto zámeru a napokon sa nerealizoval.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross