No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V nebezpečných úsekoch pribudli nové upozornenia. Pozrite sa, kde sú

4. februára 2015 |  | |

nehodove-miestoNa cestách v okrese Rimavská Sobota pribudli v uplynulých týždňoch viaceré dopravné značenia, ktoré upozorňujú na rizikové úseky. Ako Rimava.sk informoval dopravný inžinier Okresného dopravného inšpektorátu Rimavská Sobota Roman Homola, na konci oždianskeho obchvatu v smere na Rimavskú Sobotu upozorňuje nové značenie na ceste I/50 na tiahlu pravotočivú zákrutu a úsek častých dopravných nehôd. V minulosti tu došlo k viacerým haváriám, aj s následkami na ľudskom živote.

O niekoľko metrov ďalej, pri vjazde na R2 z neďalekého Babinho mosta bola na podnet dopravnej polície vymenená značka Daj prednosť v jazde za STOPku. „Vodiči tu teda budú musieť zastaviť vozidlo,“ hovorí Homola, podľa ktorého je výjazd problémový najmä za zníženej viditeľnosti a hmly.

Na ceste I/50 pracovníci Slovenskej správy ciest osadili aj značenia za Rimavskou Sobotou v smere na Baktu. V ostrej pravotočivej zákrute za miestnou záhradkárskou oblasťou Vinice platí znížená rýchlosť 60 kilometrov za hodinu na dlhšom úseku. Vodičov tak na nebezpečnú zákrutu upozorňuje po novom aj ďalšie dopravné značenie. „K nehodám tu dochádzalo najmä na mokrej vozovke,“ poznamenal dopravný inžinier.
Značenie a zvodidlá doplnili aj v úseku cesty I/72 pred Hnúšťou v smere od Tisovca. V pravotočivej zákrute za skládkou odpadu došlo k nejednej vážnej dopravnej nehode. Zvodidlá v polovici januára pribudli na podnet Okresného dopravného inšpektorátu aj pred obcou Hačava, kde bol rekonštruovaný násyp pod železničnou traťou a časť oporného múru tu bola kolmo na smer jazdy vozidla.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
DOPLNENÉ VIDEO: Za Hnúšťou sa prevrátil kamión, 56-ročný vodič z okresu Prievidza zomrel
Ku krížu pri ceste išiel zapáliť sviečku, našiel havarované auto. Zasahoval vrtuľník
VIDEO: Mladý muž pri nehode utrpel poranenia hlavy. Bez pomoci bol niekoľko hodín
DOPLNENÉ: Na križovatke pri Oždanoch sa zrazili dve autá
Vodič nedal prednosť na obchvate R2, zo zranení sa bude liečiť niekoľko týždňov


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross