No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V nemocnici pripravujú asfaltovanie, návštevníkov žiadajú o trpezlivosť a ohľaduplnosť

00-nemocnicaV rimavskosobotskej nemocnici, ktorá sa v apríli stala súčasťou siete Svet zdravia, pripravujú po niekoľkých desaťročiach opravu ciest, parkoviska či chodníkov na asfaltovanie. Staré parkovisko na vjazde do nemocnice bude zväčšené a celé bude patriť do areálu nemocnice, na jeho oplotení pracujú v posledných dňoch. Ako pre Rimava.sk uviedol Tomáš Kráľ, hovorca siete nemocníc Svet zdravia, ide o opravu kľúčových komunikácií a spolu prejde úpravou povrchu vyasfaltovaním a dláždením takmer 4 tisíc metrov štvorcových plochy. Práce na príprave podkladového terénu pod asfaltovanie parkoviska a vnútroareálových komunikácií realizuje firma Strabag.

„Cieľom je zvýšenie bezpečnosti pohybu peších aj motorizovaných návštevníkov nemocnice, ale aj skrášlenie prostredia pre pacientov, návštevníkov a zamestnancov nemocnice,“ uviedol Kráľ, podľa ktorého je v súčasnosti vjazd do areálu nemocnice a pohyb v areáli prísnejšie regulovaný. „Preto by sme si dovolili v záujme dobrého výsledku požiadať všetkých návštevníkov o trpezlivosť a ohľaduplnosť,“ doplnil. Spoločnosť má podľa Tomáša Kráľa do asfaltovania investovať približne 120 tisíc eur, práce by mali byť dokončené okolo 11. novembra. Súčasťou prípravných prác pre asfaltovanie bolo zbúranie dreveného bufetu, na ktorého mieste by malo byť tiež parkovisko. Ako priblížil hovorca siete nemocníc Svet zdravia, v nemocnici sú ešte dva "kamenné" bufety, pri vstupe do nemocnice a v novom A-pavilóne.  V budúcnosti má byť v areáli odstránený spojovací most, ktorý mal spájať starú budovu nemocnice s tou novou.

Do nemocnice nový prevádzkovateľ investoval doposiaľ viac ako 500 tis. eur. Ako v rámci septembrového informovania poslancov mestského zastupiteľstva uviedol riaditeľ nemocnice Ivan Mokrý, v nemocnici došlo k obnove technického vybavenia ako aj vynoveniu chirurgického pavilónu, oddelenia pre dlhodobo chorých či celkového zovňajšku nemocnice. V súčasnej dobe má nemocnica 13 oddelení a v nemocnici pracovalo ku koncu augusta 589 zamestnancov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross