No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V nemocnici rozšírili odberové dni na darovanie krvi

14. októbra 2015 |  | | |

perex-krvV nemocnici na hematologicko-transfúznom oddelení v Rimavskej Sobote rozšírili odberové dni na darovanie krvi. Od 23. októbra tak môžu dobrovoľní darcovia darovať krv okrem každého utorka už aj v piatok, v čase od 6.30 do 9.30 hod. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila primárka hematologicko-transfúzneho oddelenia Anna Kučáková.

„Dôvodom rozšírenia odberových dní je menší počet darcov, ale hlavne väčšia migrácia ľudí za prácou mimo nášho regiónu,“ priblížila primárka, podľa ktorej by si vďaka pridaniu jedného odberového dňa navyše mohlo viac darcov z regiónu nájsť čas a navštíviť hematologicko-transfúzne oddelenie.

Podľa jej slov by nemalo ísť o dočasné riešenie. Ako poznamenala variantu dvoch odberových dní v týždni odskúšajú do konca tohto roka. „V januári budeme múdrejší,“ dodala.

Krvi podľa primárky nikdy nie je dosť. „Hlavne v lete sme mali jej spotrebu veľkú,“ uviedla Kučáková a vyzýva každého zdravého človeka nad 18 rokov, aby prišiel na hematologicko-transfúzne oddelenie a daroval krv.

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross