No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V okrese je viac ako štyritisíc ľudí v hmotnej núdzi, ktorým rozvážajú potravinové balíčky

V okrese Rimavská Sobota je viac ako štyritisíc ľudí v hmotnej núdzi, ktorí sú poberateľmi dávky v hmotnej núdzi a majú tak nárok na potravinové balíky. Majú hodnotu približne 33 eur a dostanú ich dôchodcovia, nezamestnaní, ľudia s malými deťmi či bezdomovci, ktorí sú na zozname ústredia práce či obcí. „Do hmotnej núdze sa môže dostať hocikto. Zoznamy sa aktualizujú, stále nieto pribudne alebo sa zamestná. Ľudia však túto pomoc vítajú. Každý vie, kedy a kam si má prísť balík vyzdvihnúť. Prebieha to pokojne a organizovane," uviedla pre Rimava.sk Mária Majerčíková, riaditeľka Územného spolku SČK v Rimavskej Sobote, ktoré balíčky rozváža ako spolupracujúca organizácia štyrikrát do roka.

V súčasnosti ich distribuujú tretíkrát v roku a balíkov je takmer 6300. Včera podľa jej slov rozdali v areáli bývalých kasární v Rimavskej Sobote vyše 600 potravinových balíkov 464 obyvateľom. Ako Majerčíková doplnila, dnes prechádzajú obcami Hostišovce, Lipovec až Drienčany, zajtra Horné Zahorany, Lukovištia, Kraskovo, Babinec, Rimavská Baňa, Veľké Teriakovce, Ožďany. „Do 26. septembra navštívime každú obec a odovzdáme im balíky podľa zoznamu," ubezpečila Majerčíková na margo potravinovej pomoci cez projekt Európske únie. Zároveň podotkla, že tieto balíky rozvážajú už tretím rokom a v polovici budúceho roka už táto pomoc končí.

„Už si na to ľudia zvykli, pomáha im to. Niektorí dostanú balík jeden, rodiny s deťmi maximálne tri," priblížila riaditeľka k balíkom, ktoré obsahujú obsahuje 21 druhov potravín ako olej, múka, cukor, strukoviny, paštiky, cestoviny, sušené mlieko, polievky či sardinky.

Zdroj: Rimava.sk, redcross.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross