No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V priebehu polroka odvolali z funkcie dvoch šéfov BBRSC

30. júla 2015 |  | | |

cestyV priebehu uplynulých pár mesiacov odvolali na poste šéfa Banskobystrickej regionálnej správy ciest (BBRSC) závod Rimavská Sobota dvoch riaditeľov, Csabu Csíziho aj Milana Hlavka. Ako ďalej Rimava.sk informoval generálny riaditeľ a podpredseda predstavenstva BBRSC Martin Beluský, do mája 2015 zastával túto pozíciu de facto Csaba Csízi, ktorý bol na tejto pozícii poverený. "Riaditeľom závodu v Rimavskej Sobote bol ale de iure p. Milan Hlavko, ktorý bol do mája 2015 povereným riaditeľom na závode v Lučenci. V máji došlo k prvej zmene, kedy boli títo dvaja zamestnanci odvolaní z poverených pozícii a vrátili sa naspäť na svoje pôvodné pozície," vysvetlil Beluský.

Podľa generálneho riaditeľa a podpredsedu predstavenstva BBRSC došlo od 1. júla 2015 k zmene organizačného poriadku, podľa ktorého boli zrušené všetky závody spoločnosti a štruktúra spoločnosti sa skladá už len z generálneho riaditeľstva a stredísk. "Pozície riaditeľov závodov boli zrušené, preto sa nechystá žiadne výberové konanie, a teda nikto nebude novým riaditeľom závodu v Rimavskej Sobote," dodal Beluský, podľa ktorého cieľom tohto rozhodnutia bolo zefektívniť riadenie spoločnosti, znížiť režijné náklady a náklady na mzdy THP zamestnancov. S bývalým riaditeľom BBRSC závod Rimavská Sobota Csabom Csízim sa nám opakovane skontaktovať nepodarilo, jeho telefón bol vypnutý.
BBRSC bola založená na základe uznesenia Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja v júni 2007. Jej účelom je správa a údržba viac ako 2500 kilometrov ciest II. a III. triedy a 1107 mostných objektov vo vlastníctve BBSK. Závody sú v Banskej Bystrici, Lučenci, Rimavskej Sobote, Veľkom Krtíši, Zvolene, Žiari nad Hronom.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross