No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V zastupiteľstve prešla prvá zmena rozpočtu, TSM pridajú 70 tis. eur

10. decembra 2014 |  | | | |

msz-rimavska-sobotaRimavskosobotskí poslanci odsúhlasili po dvoch mesiacoch od prijatia tohtoročného rozpočtu jeho prvú zmenu. Podľa návrhu sa bežné príjmy navýšia o viac ako 130 tis. eur. Podstatnou zmenou je príspevok pre Technické služby mesta (TSM). Pôvodne im predchádzajúce zastupiteľstvo ubralo 160 tis. eur, včera im bolo pridaných 70 tis. eur. Zníženie príspevku by podľa primátora mesta Jozefa Šimka spôsobilo TSM finančné problémy. „Mohlo by sa stať to, že za mesiac november a december by sme nevedeli dať plat zamestnancom TSM,“ povedal pre Rimava.sk Šimko.

Po tom, ako poslanci v septembri ubrali TSM, pridali na opravu materských a základných škôl. Po včerajšej úprave rozpočtu boli príspevky niektorým školským zariadeniam znížené a podľa primátora presunuté do budúcoročného rozpočtu. Poslanec Zsolt Főző sa však na rokovaní zaujímal, či bolo rešpektované uznesenie na opravy a či bol vypracovaný plán opráv škôl. Podľa primátora Jozefa Šimka stihli urobiť len najnutnejšie opravy, zvyšné financie sa presunú do budúcoročného rozpočtu a dokončia ich v úvode roka. Ako poznamenal, suma 15 tis. eur na materskú školu na Hatvaniho ulici však bude presunutá na zariadenia, ktoré to potrebujú viac. „MŠ na Ul. Hatvaniho už mala kompletnú rekonštrukciu,“ poznamenal Šimko, podľa ktorého na opravu škôl presunuli do nového rozpočtu 50 tis. eur.

Ako na rokovaní uviedla vedúca ekonomického odboru na mestskom úrade Karina Kochanová, do navýšenia príjmov zahrnuli aj úpravy na daniach, za užívanie verejného priestranstva či z výťažkov lotérií, keď sa medziročne výrazne zvýšil ich počet. Ďalšie úpravy v rozpočte sa dotkli zníženia príjmov za predaj pozemkov na Sobôtke ako aj pozemkov na Kurinci, ktoré boli určené na výstavbu hotelov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross