No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Verejnosti nie je ľahostajná situácia v krajine, organizuje stretnutie za slušné Slovensko

Situácia na Slovensku nie je ľahostajná ani verejnosti v Rimavskej Sobote. Pripojí sa tak k desiatkam ostatných slovenských i zahraničných miest, kde sa organizujú stretnutia s názvom Postavme sa za slušné Slovensko. Stretnutie sa uskutoční v piatok, 9. marca o 17:00 hod. na Hlavnom námestí pri pamätníku padlých v 1. svetovej vojne In Memoriam v Rimavskej Sobote. Rimava.sk o tom informovala jedna z organizátoriek stretnutia, Miroslava Čierna. Stretnutie organizuje spoločne s rodáčkou z R. Soboty, Zuzanou Mikulcovou.

Podľa Miroslavy, hoci nepochádza z Rimavskej Soboty, by mali obyvatelia tohto mesta vyjadriť svoj názor a netváriť sa, že ich sa to netýka. To bol podľa nej aj dôvod vytvorenia udalosti na sociálnej sieti, kde sa o akciu zatiaľ zaujíma viac ako 350 ľudí. „Ako organizátori nie sme politicky angažovaní, ale nie je nám jedno čo sa deje v tomto štáte. Už to nemôže ísť takto ďalej,“ povedala Miroslava. Ako ozrejmila, pôjde o stretnutie ľudí z Rimavskej Soboty i zapálenie pietnych sviečok zavraždenému novinárovi Jánovi Kuciakovi a jeho snúbenici Martiny Kušnírovej.

Do akcie Postavme sa za slušné Slovensko sa zapojí verejnosť aj v iných okolitých mestách . Medzi nimi je Revúca, Veľký Krtíš či Rožňava. Udalosť v Rimavskej Sobote nájdete na sociálnej sieti TU.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross