No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Vo štvrtok ľudia opäť vyjdu do ulíc za slušné Slovensko

Protestné zhromaždenia občanov za slušné Slovensko pokračujú aj po veľkonočných sviatkoch. Po štvrtý raz vyjdu do ulíc aj obyvatelia Rimavskej Soboty a jej okolia. Stretnú sa vo štvrtok, 5. apríla o 17:00 hod. na Hlavnom námestí. Stretnutie v Rimavskej Sobote usporiadatelia organizujú pod hlavičkou novej organizácie pre lepší život a vzdelávanie v našom regióne, s názvom Rimavská kaviareň.

Na uplynulých stretnutiach už vystúpilo niekoľko rečníkov. Medzi nimi bol aj pediater Dušan Rybár, lekár Géza Hizsnyan či Tibor Durdjak, Rimavskosoboťan Roman „Spery“ Slanina, ktorého verejnosť pozná ako herca, najmä zo seriálu Horná Dolná. Prítomným sa už prihovoril aj riaditeľ tunajšej ZUŠ- ky Marián Lacko, ktorý v novembri 1989 bol moderátorom mítingov v Rimavskej Sobote. Rovnako už vystúpila aj aktivistka z novembra 89 Henrieta Hrinková. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla Zuzana Mikulcová, jedna z organizátoriek, aj tento štvrtok vystúpia na Hlavnom námestí niektorí z nich ako i ďalší rečníci.

Udalosť na sociálnej sieti propagujú organizátori nasledovne:
Tak, ako sme sľúbili pozorne sledujeme kroky tejto vlády a špeciálne nového ministra vnútra pána Druckera. Preto sme sa po dohode s organizátormi z ostatných slovenských krajov spoločne rozhodli, že iniciatíva Za slušné Slovensko zvoláva opätovne verejné zhromaždenia. „Pán Drucker tvrdí, že potrebuje čas na rozhodnutie o novom policajnom prezidentovi. Ak politici boli schopní vytvoriť novú vládu za dva dni, tak nerozumieme výhovorke pána Druckera, že nevie nájsť nového policajného prezidenta v radoch slušných policajtov, a to v priebehu pár dní.“

Ak sa chce naozaj snažiť o obnovenie dôvery verejnosti v nezávislé vyšetrovanie vraždy Jána a Martiny, ako aj káuz, na ktoré Ján poukázal, tak odvolanie pána Gašpara, jasné systémové zmeny v policajnej inšpekcii a odpolitizovanie vedenia polície sú prvé nevyhnutné kroky, k tomu, aby sa pán Drucker vôbec mohol uchádzať o dôveru verejnosti.

Vo štvrtok uplynie 10 dní od vyslovenia dôvery vláde a napriek tomu nevidíme jasný signál, že nová vláda to myslí so snahou o obnovenie dôvery vážne, miesto toho počúvame o potrebe zorientovať sa v tom, čo je nám všetkým jasné.

Odmietame akékoľvek konšpirácie, či iné výmysly, ktoré zaznievajú z úst politikov konšpirátorov. Tak, ako sme už oznámili vznikne občianska platforma Za Slušné Slovensko, do ktorej pozývame všetkých slušných občanov, ktorým záleží na tom, aby Slovensko bolo slušnou a spravodlivou krajinou. Už dnes nás podporujú desiatky iniciatív, ktorých podporu si vážime. Veľmi si tiež vážime, že s nami spolupracuje iniciatíva študentov Nie je nám to jedno, ktorá organizovala piatočnú pietnu spomienku v Bratislave. O ďalších krokoch budeme v krátkom čase informovať. Nemýľte si našu slušnosť s nedostatkom odhodlania a vytrvalosti.

Udalosť na občianske zhromaždenie v Rimavskej Sobote nájdete na Facebook-u TU.

Čo je Rimavská kaviareň?
Po 3 týždňoch organizovania zhromaždení za slušné Slovensko, sa dve usporiadateľky stretnutí v Rimavskej Sobote rozhodli vytvoriť občiansku platformu v našom regióne pre veci verejné. Pod hlavičkou Rimavská kaviareň organizujú aj štvrtkové stretnutie na Hlavnom námestí. Plánujú sa aktívne zapájať aj na ďalšom spoločenskom dianí. „Našou víziou je pozitívna zmena na Slovensku a hlavne v našom regióne,“ informujú zakladateľky organizácie.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross