No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. Sobota: Vybraní úradníci si robia Európsky vodičský preukaz na počítač

8. augusta 2008 |  | |

Zamestnanci Mestského úradu (MsÚ) v Rimavskej Sobote budú vlastniť Európsky vodičský preukaz na počítač (ECDL Certificate – European Computer Driving Licence). Ako pre Rimava.sk potvrdila vedúca oddelenia strategického rozvoja mestského úradu Eva Muráriková, prípravného vzdelávacieho kurzu a testovania za účelom získania certifikátu ECDL Štart sa v posledných dňoch zapojilo niekoľko vybraných zamestnancov miestnej samosprávy. Tí v priebehu kurzu získajú nové zručnosti, obnovia, doplnia a rozšíria svoje doterajšie vedomosti v počítačovej oblasti.

Ako ďalej uviedla, MsÚ sa do Národného projektu XI. zapojilo v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) v Rimavskej Sobote. Na jeho realizáciu bol schválený príspevok zo štátneho rozpočtu SR a ESF vo výške viac ako 1,7 mil. korún a školiacou firmou je banskobystrická firma Uni Kredit.

K bližším informáciám o kurze, jeho dĺžke, úrovni, počte účastníkov, ako aj ich výbere sa Muráriková nevyjadrila. Podľa jej slov zmluva s ÚPSVaR je postavená tak, že môžu zverejniť iba informácie ako výška príspevku, názov projektu a kto ho realizuje. “Nič viac nemôžme zverejňovať,” uzavrela.

Podľa slov riaditeľky ÚPSVaR v Rimavskej Sobote Idy Melichovej medzi mestom a ÚPSVaR je bežná, klasická dohoda, kde okrem ochrany osobných údajov nič tajné nie je. Ako poznamenala, MsÚ ako zamestnávateľ požiadal ÚPSVaR o poskytnutie prostriedkov na realizáciu predložením projektu, v ktorom bol spracovaný zámer a orientácia vzdelávania, ako aj štruktúra zamestnancov, ktorý sa vzdelávania majú zúčastniť.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross