No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Výpadky elektriny zapríčinilo sneženie a popadané stromy. Zasahovali aj hasiči

31. januára 2015 |  | 

zbojska_snehVeľké množstvo čerstvého a extrémne mokrého snehu spôsobilo prerušenie dodávok elektrickej energie aj v regióne Rimavská Sobota. Výpadky boli ráno hlásené v okolí Rimavskej Soboty, ako aj na severe okresu. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla hovorkyňa spoločnosti Stredoslovenská energetika – Distribúcia Jana Bolibruchová, do terénu boli k desiatkam porúch na zariadeniach vysokého napätia vyslané všetky dostupné kapacity.

“Naši zamestnanci na lokalizovaní a odstraňovaní porúch intenzívne pracujú,” priblížila Bolibruchová a dodala, že od rána bola odstránená približne tretina porúch. Popoludní sú výpadky hlásené aj naďalej z lokalít v spádovej oblasti Klenovca, Ráztočného, Tisovca či Zbojskej.

V pohotovosti boli aj hasiči, v okrese Rimavská Sobota ich v priebehu 24 hodín potrebovali vo viac ako desiatich prípadoch. Podľa informácií Erika Piatera, krajského hovorcu hasičov  išlo najmä o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest a miestnych komunikácií. Niekoľkokrát ale boli vyslaní aj k odstraňovaniu dopravných nehôd a zabezpečeniu plynulosti cestnej premávky. Podľa Piatera zasahovali v okrese Rimavská Sobota celkovo 14-krát. V okrese Lučenec tomu bolo 22-krát a v Revúcej sedemkrát.

Doplnené 1. februára o 10.00 hod.

Elektriku po problémoch so snehom nemajú naďalej na severe okresu Rimavská Sobota. Dodávky neboli podľa Bolibruchovej včera obnovené na trafostaniciach v okolí Tisovca, Zbojskej, Krokavy či Lipovca. “Naši zamestnanci aj naďalej pracujú na odstraňovaní,” dodala Bolibruchová.

ilustračné foto

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross