No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Výstava dokumentárnych fotografií predstavuje nových autorov

mestská galériaStaroba, bezdomovectvo, problémy utečencov, homosexuality, vojny, chudoby ale aj premeny krajiny, miest a človeka. To sú témy, ktoré v rimavskosobotskej Mestskej galérii v týchto dňoch približuje výstava fotografií s názvom Okamihy. Jej cieľom je prezentovať nové mená v súčasnej dokumentárnej fotografii - tvorbu autorov mladšej generácie.

„Pre súčasnosť je príznačný príval plochých bezduchých obrázkov. Fotografovať vie takmer každý, kto má fotoaparát. Zámerom výstavy je však poukázať na prácu autorov, z ktorých mnohí nemajú fotografické vzdelanie, ale svojim vytrvalým záujmom o fotografiu a pod vedením skúsených profesionálnych fotografov sa snažia nadviazať na tradíciu kvalitného slovenského dokumentu,“ približujú kurátorky výstavy Lucia Benická a Ivana Pástorová.

plagát výstavaVýstava prepája práce desiatich fotografov, ktorí sa venujú dokumentárnym a reportážnym projektom. Svoje diela prezentuje Katarína Bezáková, Victor Breiner, Boris Bunčák, Peter Dobiš, Natália Hlavičková, Soňa Chovančíková, Lena Jakubčáková, Matúš Plecho, Kata Sedlák, Ján Viazanička. Nesnažia sa realitu meniť, iba poukázať na situácie, ktoré sa stotožňujú s ich polohami fotografického vnímania. "Je dôležité, aby tvorba mladých autorov bola nielen oceňovaná odbornými porotami, ale aj konfrontovaná s názormi verejnosti prostredníctvom výstav v regionálnych galériách," uvádza sa ďalej v tlačovej správe k výstave.

Fotografie si návštevníci môžu pozrieť do 27. apríla, informovala kurátorka Mestskej galérie Gabriela Garlatyová.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross