No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Za vývoz smetí zaplatia občania o štyri eurá menej

ilustračné fotoZa vývoz tuhého komunálneho odpadu zaplatia Rimavskosoboťania v budúcom roku o štyri eurá menej, poplatok sa zníži zo 17 na 13 eur. Dnes dopoludnia sa na tom uzniesli rimavskosobotskí mestskí poslanci.

Znižovanie poplatku za vývoz odpadu pôvodne na programe zasadnutia nebolo, v úvode rokovania ho navrhol zaradiť primátor mesta Jozef Šimko. Poslancovi Dušanovi Hlinkovi sa to ale nepozdávalo, podľa neho poslanci nemali možnosť pripraviť sa, podotkol, že to považuje za primátorovu kampaň a dal procedurálny návrh na stiahnutie bodu z rokovania. Ten ale poslanci neschválili.

Primátor vysvetlil, že po tom, ako mesto prevzalo vývoz tuhého komunálneho odpadu od súkromnej firmy do svojich rúk, už poplatky pre občanov klesli z približne 20 na 17 eur a aj teraz je takýto vývoz smetí ziskový. „Sme v pluse 114 tisíc eur,“ uviedol Šimko, podľa ktorého však tieto peniaze môžu byť použité iba v oblasti zberu odpadu, mesto za ne preto nakúpi 400 zberných nádob a vozidlo. Do budúceho roka navrhol zníženie poplatku pre občanov zo 17 na 15 eur, pričom podľa jeho slov aj tak bude mať samospráva zisk. Ako naznačil, mesto by mohlo kúpiť triediacu linku a prevziať aj separovaný zber. Podotkol, že v budúcnosti by sa poplatky pre občanov mohli postupne ešte viac znížiť.

Poslankyňa Eva Bornayová však predniesla pozmeňovací návrh, podľa ktorého by občania mohli za odpad platiť menej už teraz, namiesto 17 len 13 eur, ak to ekonomika dovolí. Primátor potvrdil, že aj tak bude vývoz odpadu ziskový. Mestské zastupiteľstvo návrh odsúhlasilo, zmena by mala nadobudnúť účinnosť od januára. Podľa primátora je to krásny darček pre občanov Rimavskej Soboty.

[nggallery id=1252]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross