No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Začiatok prác na sedrii predpokladajú v úvode budúceho roka

budova bývalej sedrieRekonštrukcia budovy niekdajšej súdnej sedrie na Námestí M. Tompu v Rimavskej Sobote by mohla byť zahájená v úvode budúceho roka. Ako pre Rimava.sk uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná, proces verejného obstarávania ešte nie je ukončený, očakávajú však, že sa tak stane do konca tohto roka. „Z toho vyplýva, že začiatok stavebných prác je možné predpokladať v priebehu prvého štvrťroka 2015,“ uviedla hovorkyňa.

Chátrajúca budova sa má po novom zmeniť na sídlo okresného súdu, ktorý sa z terajších troch budov presťahuje pod jednu strechu. Pôvodne sa predpokladalo, že prestavba by sa mohla začať v auguste, v prípade, ak nebudú vznesené námietky voči výzve, súťažným podkladom alebo vyhodnoteniu ponúk. Tie však prišli a Úrad pre verejné obstarávanie v lete začal námietkové konanie.

Budovu čaká komplexná rekonštrukcia, vrátane stavebných prác, kurenárskych či reštaurátorských prác. Predpokladaná hodnota zákazky je vyčíslená na viac ako 4,1 mil. eur bez DPH, investícia bude financovaná zo štátneho rozpočtu. Bývalá súdna sedria roky chátra, z objektu opadávala omietka, konštrukcie boli napadnuté drevomorkou, agresívne na ne pôsobil aj trus holubov. V roku 2010 dokončili opravu strechy na objekte, predtým bolo nevyhnutné staticky zabezpečiť aj padajúci strop a krov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross