No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Záver týždňa bude patriť Gemersko-malohontskému jarmoku

perex-jarmokKoniec septembra už tradične patrí Gemersko-malohontskému jarmoku. Ten si rimavskosobotská samospráva naplánovala na piatok a sobotu (23. a 24. septembra) na Hlavnom námestí a na parkovisku pri pošte. Na 34. Gemersko-malohontskom jarmoku nebudú chýbať rôzne sprievodné podujatia, ktoré zaujmú rovnako malých ako aj veľkých.

Okrem námestia či parkoviska pri pošte bude centrom diania aj Dom kultúry, kde už o 9:00 hod. otvoria výstavu ovocia a zeleniny. Ako vtedy pre Rimava.sk uviedol kurátor výstavy a tajomník Okresného výboru Slovenského zväzu záhradkárov Štefan Faršang, vystavovali až 800 exponátov.

Na Hlavnom námestí o 9:30 hod. je pripravené detské divadelné predstavenie Lolo a Piškót na Safari, po ktorom sa môžete tešiť na prezentáciu starodávneho maďarského bojového umenia Baranta. Súčasne o 11:00 hod. sa uskutoční v priestoroch Radnice mesta vyhodnotenie súťaže o najkrajší balkón a predzáhradku. Tesne po pravom poludní bude pódium na Hlavnom námestí patriť country skupine Bluetrend, po ktorej bude nasledovať programový blok súborov a krúžkov MsKS ako aj tanečné aktivity CVČ Relax.

Popoludní, o 17:00 hod., budú námestím znieť tóny cigánskej hudby, a to v podaní skupiny Ferkovci. V ten istý čas si na svoje prídu opäť tí menší, v Dome kultúry je pre nich pripravené predstavenie Fíha Tralala. Dobrú náladu a dávku smiechu zažijete aj pri divadelnom predstavení Zvonodrozdovo, ktoré začína o 18:30 hod. na Hlavnom námestí. Toto predstavenie vystrieda v Rímsko-katolíckom kostole koncert Slovenského komorného orchestra Bratislava. Piatkový program zakončí spevák Peter Šrámek.

Sobotňajší program začne na námestí už o 9:30 hod., a to koncertom dychového tanečného orchestra Sobotienka. Záver 34. Gemersko-malohontského jarmoka bude patriť spevákovi Dodovi Mikulcovi, ktorý zaspieva staré dobré hity.

Gemersko-malohontský jarmok však lemujú aj rôzne iné výstavy. V Mestskej galérií je to výstava Juraja Bartusza s názvom Biela a indigo a v Gemersko-malohontskom múzeu výstava Konope, Konope, Zelené Konope...Spracovanie rastlinných vlákien v minulosti a ako aj výstava Fenomén Gemer, retrospektíva.

jarmok-2016

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross