No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Zomrel poslanec mestského zastupiteľstva, rómsky kráľ Ján Farkaš

Ján Farkaš poslanec msz Rimavská SobotaV nemocnici včera zomrel poslanec rimavskosobotského mestského zastupiteľstva Ján Farkaš. Pre Rimava.sk to potvrdila vedúca odboru vnútorných vecí na mestskom úrade Marta Feketeová. Podľa našich informácií mal poslanec zdravotné problémy s krvným tlakom a so srdcom.

Ján Farkaš, rómsky kráľ, zložil poslanecký sľub v decembri 2011, ako 66-ročný. Pre Rimava.sk vtedy uviedol, že chce, aby sa v mestskom parlamente nerobili rozdiely medzi Rómami a ostatnými občanmi. „Róm alebo Cigáň je taký istý občan ako Maďar, Slovák, Čech, má dodržiavať Ústavu a zákony toho štátu, kde žije, a preto by mal byť rovnocenne braný ako ostatní občania,“ povedal a spomenul tiež, že je síce kráľom všetkých Rómov žijúcich na svete, v mestskom parlamente sa však chce prezentovať ako občan mesta Rimavská Sobota a občan tohto štátu.

Poslanec Ján Farkaš nastúpil koncom roka 2011 do mestského parlamentu na uprázdnený mandát po poslankyni Alici Csobovej, ktorá podľahla dlhej chorobe.
Farkaš bol v poradí tretím náhradníkom v piatom volebnom obvode  (Tomašová, Včelinec, Dúžavská cesta, Kurinec). Predošlí dvaja, Gejza Farkaš a Ján Farkaš ml., samospráve písomne oznámili, že na uprázdnený mandát nenastúpia. Išlo o jeho príbuzných, krstného syna a syna.

Jána Farkaša by mal v mestskom zastupiteľstve podľa počtu získaných hlasov nahradiť Jozef Tóth, predseda výboru mestskej časti Tomašová, Včelinec a Kurinec. Poslanecký sľub by mal zložiť na najbližšom rokovaní, 25. marca.

Zdroj: Rimava.sk

Pri takýchto udalostiach si redakcia Rimava.sk vyhradzuje právo uzavrieť komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross