No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Zriadili novú kardio ambulanciu, so špičkovými lekármi a prístrojmi

kardioordinacia-rimavskaV Rimavskej Sobote zriadili úplne novú kardiologickú ambulanciu, s prvotriednymi prístrojmi a špičkovými lekármi. Do ich rúk sa môžu zveriť všetci pacienti, ktorých trápia akékoľvek srdcové a cievne ochorenia. Lekári budú pracovať s mimoriadne kvalitným ultrazvukom, EKG prístrojom aj s vybavením na záťažové testy. K dispozícii majú aj modernú technológiu na 24-hodinové monitorovanie srdca a tlaku. Spoločnosť Medi – Cif s.r.o., ktorá ambulanciu zriadila,  investovala do vybavenia približne 170 tisíc eur.

Kardiologická ambulancia je na Dobšinského ulici v Rimavskej Sobote, v areáli diagnostického centra.  „V rámci regiónu bude poskytovať liečebnú, preventívnu a diagnostickú starostlivosť pre pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami,“ povedal pre Rimava.sk MUDr. Pavel Kmeč, odborný garant ambulancie, ktorý je primárom na oddelení funkčnej diagnostiky v Stredoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb. To zaručuje prepojenie rimavskosobotskej ambulancie s týmto špecializovaným pracoviskom v Banskej Bystrici, najmä u pacientov s vážnymi srdcovými ochoreniami. „Naša spolupráca bude kontinuálna,“ potvrdzuje primár Pavel Kmeč, odborník vo  funkčnej diagnostike a echokardiografii.

Kardiovaskulárne ochorenia sú, žiaľ, najčastejšou príčinou úmrtí a zďaleka sa netýkajú len starších ľudí. Skôr naopak. Lekári potvrdzujú, že čoraz častejšie sa stretávajú s mladými, 30 či 40-ročnými pacientmi. Poruchy srdiečka či tlaku treba zachytiť včas, správne ich diagnostikovať a liečiť. V novej ambulancii nešetrili na špičkových prístrojoch.

Odborný garant: primár MUDr. Pavel Kmeč (vľavo) a primár MUDr. Jozef Kanyó

Odborný garant: primár MUDr. Pavel Kmeč (vľavo) a primár MUDr. Jozef Kanyó

„Vďaka tomuto ultrazvuku značky Toshiba dokážeme vyšetriť nielen srdce, ale aj cievny systém a brucho,“ prevádza nás po ambulancii jeden z lekárov, ktorí tu budú pôsobiť, primár MUDr. Jozef Kanyó, internista, ktorý celú svoju prax venuje kardiológii, najmä vyšetrovacím metódam. Štrnásť rokov pôsobil ako primár interného oddelenia vo Veľkom Krtíši, teraz pracuje ako internista v lučeneckej nemocnici. „Všetky prístroje sú absolútne nové, vybrali sme technológie od kvalitných firiem, nie základné ale špičkové modely,“ dodáva. Vzápätí nám na stôl vykladá malé, ľahučké prístroje s niekoľkými káblikmi. „Sú to moderné holtre na 24-hodinové monitorovanie činnosti srdca a tlaku značky Schiller, vďaka ktorým zachytíme aj tie poruchy rytmu, ktoré klasické, kľudové EKG nemusí odhaliť,“ vysvetľuje nám primár  Jozef Kanyó a dodáva, že disponujú tromi takýmito prístrojmi, aby dokázali v krátkom čase diagnostikovať čo najviac pacientov. „Viete, napríklad pri meraní tlaku môže zafungovať takzvaný syndróm bieleho plášťa. Pri návšteve lekára má pacient úplne iný tlak ako bežne. Tlakový holter nám poskytne podrobnejšie, komplexnejšie informácie o 24-hodinovom sledovaní tlaku. Vďaka nim nastavíme pacientov na tú správnu, adekvátnu liečbu,“ dodáva skúsený lekár. Vo vedľajšej miestnosti stojí úplne nový stacionárny bicykel. Je však predsa len trochu iný ako ten, na aký sme zvyknutí vo fitnescentre. Tento je napojený na EKG. „Vďaka záťažovému testu na ergometri môžeme odhaliť choroby, ktoré sa v kľudovom režime neukážu,“ hovorí  MUDr. Jozef Kanyó.

Vysoký krvný tlak, ischemická choroba srdca, choroby, ktoré vyústili do srdcového zlyhania,  zápalové, degeneratívne či vrodené ochorenia srdca, poruchy rytmu, poinfarktové stavy, ochorenia chlopní a mnohé mnohé ďalšie – žiadne príjemné diagnózy, no práve pre pacientov s týmito ochoreniami je k dispozícii nová kardiologická ambulancia spoločnosti Medi Cif s.r.o. Spádová oblasť je obrovská.

„Rozšírili sme činnosť rodinnej firmy aj o kardiologickú ambulanciu,“ hovorí konateľ spoločnosti Medi Cif, stomatochirurg MUDr. Štefan Cifruš, MPH. Ako prezradil, aj jeho syn sa dal na dráhu lekára, čoskoro ukončí štúdium a sám by chcel neskôr pôsobiť v kardiológii.

Kardiologická ambulancia zriadená spoločnosťou Medi Cif s.r.o. je pre pacientov k dispozícii každý pracovný deň:
Ordinačné hodiny (od 1. mája):
Pondelok, Streda, Piatok 7.30 – 16.00
Utorok, Štvrtok, 7.30 – 20.00

Odborný garant: primár MUDr. Pavel Kmeč
primár: MUDr. Jozef Kanyó
MUDr. Miloš Štefánik - kardiológ

sestra: Eva Radnótiová

[nggallery id=1366]

Zdroj: Rimava.sk, PR-článok

Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross