No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R2: V Bátke budú verejne protestovať za výstavbu diaľnice aj za lepšie životné podmienky

22. mája 2015 | |  | |

batkaV Bátke, v okrese Rimavská Sobota, budú koncom mesiaca protestovať za urýchlené budovanie diaľnice R2 v plnom profile ako aj za rozvoj celého regiónu. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil poslanec NR SR Zsolt Simon (Most-Híd), zvolávateľ verejného protestu. Ako ďalej spomenul, v spolupráci so starostami okolitých obcí naplánovali stretnutie na piatok, 29. mája o 17.00 hod. pri štátnej ceste prechádzajúcej obcou, neďaleko čerpacej stanice. Podľa Simona preto vyzývajú všetkých občanov, ktorým záleží na rozvoji celého regiónu, aby prišli a podporili tento zámer.

Ing. Zsolt Simon „Aj my máme nárok na primerané podmienky ako v Bratislave či v Žiline, mať diaľnicu, modernú železnicu alebo dostatok pracovných miest a lepšie životné podmienky. Cesta je len prostriedok, ale my chceme aj ten zbytok,“ dodáva Simon, poslanec NR SR, ktorý bol v uplynulých rokoch iniciátorom úspešnej petície proti spoplatneniu obchvatov R2 Oždian a Tornale.

Podľa Simona zámerom vlády je výstavba cesty v polovičnom profile, čo znamená, že terajšia cesta sa veľmi nezmení, navyše by mala byť spoplatnená rovnako ako štvorprúdová komunikácia. „Len pribudne niekoľko nových úsekov a obchvatov miest a obcí,“ upozornil Simon, ktorý práve preto bojuje za výstavbu cesty v plnom profile.

 

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: záber z Google Maps, Rimava.sk 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross