No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rekreačný areál Drieňok prevádzkuje obec, záujem oň bol minulú sezónu vyšší

TEPLÝ VRCH - Rekreačná oblasť Drieňok je v poslednom období už v prevádzke obce Teplý Vrch. Dedina zariadenie v minulosti prenajímala súkromným subjektom, no ho prevádzkuje cez obecnú spoločnosť s ručením obmedzeným. Informáciu pre Rimava.sk poskytla starostka obce Janka Janšová. 

“Počas koronakrízy to až také ťažké nebolo. Ľudia vyhľadávali skôr destinácie na Slovensku, pretože sa menej cestovalo do zahraničia. Všetko zlé je na niečo dobré. Vlani bola sezóna celkom dobrá, ale všetko závisí aj od počasia. Navyše, výťažnosť tohto zariadenia je len počas dvoch mesiacov,” povedala Janšová. 

Článok pokračuje pod reklamou


Obec bude prevádzkovať oblasť dovtedy, kým nepôjde do mínusových čísel. “Zatiaľ sme na nulových hodnotách. Vlaňajšia sezóna bola síce o niečo nadpriemernejšia, pokrylo nám to náklady na celoročnú údržbu,” doplnila starostka.

Celý Drieňok je podľa nej v určitom retro štýle, keďže na rozsiahlejšiu obnovu nemá obec peniaze, ale sú turisti, ktorí práve takého zariadenia vyhľadávajú. "Navyše, aj ceny sú retro," dodala s úsmevom.

Tohtoročná sezóna sa podľa nej tiež javí ako celkom úspešná. “Zatiaľ vyzerá byť, že to bude dobrá sezóna aj kvôli počasiu. Cez víkend je strašne veľa turistov, dokonca aj z celého Slovenska. Predsa len, máme tu najteplejšiu vodu na celom našom území,” priblížila Janšová. 

Dopravná prístupnosť na Teplý Vrch bola v minulosti pre rozbité cesty veľmi zlá, v súčasnosti sú však komunikácie opravené. “Teraz je už prístup na Teplý Vrch z každej strany dobrý, takže to je super,” uzavrela Janšová. 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross