No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rekreační i skúsení bežci, nenechajte si ujsť 1. ročník Fiľakovského hradného behu

10. septembra 2022 | | |  | 

FIĽAKOVO - Bežci a bežkyne, zbystrite pozornosť a nenechajte si ujsť prvý ročník Fiľakovského hradného behu, ktorý sa uskutoční v nedeľu 18. septembra. Hlavný beh je naplánovaný na 5 kilometrov dlhej trati, zúčastniť sa môžu aj nordic walkeri.

"Rovinatá trať začína jemným klesaním a pri autobusovej stanici sa odbáča doľava po Daxnerovej ulici, ďalej na Jána Kalinčiaka a po Moyzesovej na Družstevnú ulicu. Ďalšie časti trasy vedú pri maďarskej základnej škole dole ku Lidl, kde sa odbočuje doprava a po Biskupickej na Obrancov mieru sa dostaneme ku železničnej stanici a odbočením doľava nasleduje rozšírený chodník do Mestského parku, kde v tieni stromov bežci a nordic walkeri absolvujú 0,8 km trať späť k autobusovej stanici a odtiaľ hore k hradu, kde je štart aj cieľ," uviedli organizátori podujatia z OZ ŠK NOVOHRAD.

Článok pokračuje pod reklamou


Bežci budú rozdelení do niekoľkých kategórií. Súčasťou podujatie je aj prekážkový beh GEOPARK pre deti od 6 do 10 rokov a ďalší prekážkový beh pre deti od 11 do 15 rokov. Povrch trate bude tvoriť tráva a prekážky z rôznych materiálov.

Zaregistrovať sa môžete už teraz, viac informácií nájdete na tomto odkaze. Spoluorganizátorom podujatia sú mesto Fiľakovo a Hradné múzeum Fiľakovo.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross