17. novembra 2021 | | |  |

Hokejisti HKM Rimavská Sobota majú za sebou ďalší úspešný zápas v 2. hokejovej lige. Na Soboťanov nestačilo “béčko” Liptovského Mikuláša. Domáci vyhrali výsledkom 13:6.

Prvá tretina bola mimoriadne bohatá na góly. Už v 6. minúte otvoril skóre Škantár. O 4 minúty na to dokázali hostia vyrovnať zásluhou Kurovskyiho. O 21 sekúnd boli domáci opäť vo vedení. Autorom gólu bol Romanov. Liptovský Mikuláš držal vysoké tempo zápasu a o minútu dokázali vyrovnať gólom Nechaja.

Domáci ešte viac zvýšili obrátky a súperovi odskočili na tri góly. Najskôr sa na konci 12. minúty presadil Babkovič, v 13. minúte dal gól Zorvan a na 5:2 upravil Jakubík. Hostia dokázali v 17. minúte znížiť na 5:3 druhým gólom Nechaja. V tej istej minúte domáci navýšili na 6:3 gólom kapitána Jána Slováka.

Druhú tretinu začali domáci opäť aktívne. Už v 24. minúte navýšili na 7:3 zásluhou Škantára. Po vhadzovaní opäť vsietili Soboťania presný zásah. Na 8:3 navýšil Romanov. Liptovský Mikuláš dokázal streliť gól aj v druhej tretine. V 29. minúte znížil na 8:4 Kurovskyi. V 32. minúte navýšil na 9:4 Babkovič. Okrúhly desiaty gól strelil v 35. minúte zo samostatného nájazdu Babkovič, ktorý zavŕšil hetrik.

Tretia tretina so rozbiehala pomalšie ako dve predošlé. Prvý gól strelili hostia v 48. minúte zásluhou Floreka. O 6 sekúnd na to domáci vsietili gól. Druhý presný zásah si pripísal kapitán Slovák. Symbolický 17. gól strelil v 51. minúte Mlynčár. Na 12:6 znížil v 52. minúte Struška. Na konečných 13:6 uzavrel v 59. minúte Jakubík.