No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Revúčanka Kapustová zahviezdila v Rakúsku

27. februára 2021 | |  | 

Biatlonistka Ema Kapustová dnes zažiarila na svetovom mládežníckom šampionáte v rakúskom Obertilliachu. Vo vytrvalostných pretekoch kadetiek na 10 km obsadila bronzovú priečku. Osemnásťročnú Revúčanku, ktorá je členkou ŠK Železiarne Podbrezová, zdobila stopercentná streľba.

„Je to niečo fantastické,“ reagoval pre Rimava.sk na zisk medaily predseda Klubu biatlonu Magnezit Revúca Jozef Molent. Ten si myslí, že sa Kapustová môže presadiť aj v juniorskej i v ženskej kategórii. Práve vo farbách revúckeho klubu talentovaná biatlonistka začínala kariéru.

Článok pokračuje pod reklamou„Je to niečo fantastické,“ reagoval pre Rimava.sk na zisk medaily predseda Klubu biatlonu Magnezit Revúca Jozef Molent. Ten si myslí, že sa Kapustová môže presadiť aj v juniorskej i v ženskej kategórii. Práve vo farbách revúckeho klubu talentovaná biatlonistka začínala kariéru.

Ema dosiahla zatiaľ najväčší úspech v kariére. Podľa webu Slovenského zväzu biatlonu získalo Slovensko naposledy medailu na mládežníckych majstrovstvách sveta v roku 2008. Jarmilu Kapustovú bronz jej dcéry nezaskočil. „Vedela som, že má na to. Jej forma pred majstrovstvami sveta bola dobrá. V hlave to má usporiadané. Určite sme čakali, že skončí do desiateho miesta. Veľmi sme chceli, aby si vybojovala medailu. Nehovorili sme to nejako nahlas, ale viem, že mala medailové ambície,“ uviedla pre Rimava.sk Jarmila Kapustová a pokračovala: „Medailové umiestnenie Emy bolo zaslúžené. Je to výsledok jej niekoľkoročného snaženia. Od roku 2013 sa poctivo venuje biatlonu. Je to jej životný štýl.“

Mama slovenskej reprezentantky si dnešné zápolenie pozrela naživo na internete. „Veľmi sme to prežívali. Až do konca pretekov sme sledovali, kto Emu ešte môže ohroziť, ale tie jej súperky to tak nedali strelecky. Veľmi sme sa tešili z bronzu. Od šťastia som plakala,“ podelila sa o dojmy Jarmila Kapustová, detská lekárka. Domnieva sa, že Emu bronz nerozhádže. „Ešte jeden pekný výsledok by sa jej mohol v ďalšom priebehu majstrovstiev sveta kadetov a juniorov podariť,“ podotkla.

O Eme prezradila, že bola veľmi aktívnym dieťaťom. Súťaží tiež v letnom biatlone. „Inšpirovali ju každopádne úspechy, ktoré dosiahla Anastasia Kuzminová. Ema je päťnásťnásobnou majsterkou Slovenska, viackrát ovládla rebríček Slovenského pohára. Ona je víťazný typ. Vlani obsadila na zimných olympijských hrách mládeže v Lausanne ôsme miesto, umiestnila sa tak v šprinte na 6 km,“ skonštatovala Jarmila Kapustová.

Ako dodala, Ema už začala zbierať skúsenosti aj na pretekoch v seniorskej kategórii. „Podiel na jej úspechu majú Dušan Chrapán a Milan Chrapán, ktoré ju trénovali v revúckom klube i jej súčasný tréner Peter Kazár. Pod jeho vedením sa dcéra všestranne rozvíja, klobúk dole pre ním.“ Biatlonová reprezentantka je členkou slovenského olympijského tímu.

„Ema je výborná strelkyňa. Na tom behu však ešte potrebuje popracovať. V minulosti sme museli z Revúcej dochádzať do Osrblia. V zime je Osrblie jediný areál na Slovensku, kde sa dá komplexne trénovať - beh na lyžiach so streľbou. Preto išla do podbrezovského klubu, aby to mala bližšie,“ ozrejmila Jarmila Kapustová. Jej dcéra v Podbrezovej aj študuje.

Zdroj: Rimava.sk, foto:album J. Kapustovej a Foto Stančík.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross