No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Revúčanka Veronika patrí medzi najúspešnejšie MMA zápasníčky. Je majsterkou sveta aj Európy

Zdroj: Veronika Smoková

REVÚCA/BANSKÁ BYSTRICA – Veronika Smolková sa bojovým športom začala venovať v roku 2019. Za ten čas sa vypracovala medzi svetovú elitu v MMA.

Športovkyňa začínala thajským boxom a K-1 a približne po dvoch rokoch prešla k MMA, v ktorom našla svoju obrovskú vášeň. "Je to súčasť môjho života a milujem to," začala svoje rozprávanie pre portál Rimava.sk Veronika, ktorú od začiatku podporuje najmä jej rodina.

Článok pokračuje pod reklamou


Zdroj: FB Veronika Smolková

"Nikdy som sa nestretla s negatívnymi reakciami, no určite neverili, že to myslím až takto vážne a že budem mať tak vysoké ciele. Rodina ma od začiatku veľmi podporuje, sledujú každý môj zápas a fandia mi," uviedla.

Hoci pochádza z Revúcej, trénuje až v Banskej Bystrici. "Mám okolo seba ten najlepší tím. Trénujú ma Vlado Moravčík, Richard Dobrotka, Róbert Delič, Ján Šuniar a Štefan Bohinský. Každý jeden z nich mi dáva to najlepšie čo vie a bez nich by to nešlo," prezradila Veronika, ktorá sa do rodnej Revúcej vracia často.

"Vždy sa tam rada vraciam za rodinkou, no väčšinu času kvôli MMA trávim v Banskej Bystrici, kde sa aj pripravujem na zápasy," povedala.

Úspechy ambicióznej Revúčanky sú skutočne obdivuhodné. "Som majsterkou sveta v MMA strikingu v organizácií Gamma seniorky do -61,2kg, majsterkou Európy v MMA a v MMA strikingu Gamma, -61,2kg v kategórii senioriek. Za rok 2022 som mala v MMA skóre 10-0-0," pochválila sa Veronika, ktorú najbliží dôležitý zápas čaká v auguste až v americkom Memphise. Bude to jej tretí zápas tento rok za veľkou mlákou, ktorý má pod palcom organizácia UFL.


NENECHAJTE SI UJSŤ


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross