No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Riaditeľom MsKS chce byť osem uchádzačov, odprezentujú sa pred poslancami

msks-rimavska-sobotaRiaditeľom Mestského kultúrneho strediska v Rimavskej Sobote chce byť osem záujemcov. Ako Rimava.sk ďalej informoval člen výberovej komisie a zároveň poslanec Mestského zastupiteľstva Miroslav Bitala, všetci uchádzači splnili kritériá a dostanú možnosť odprezentovať sa pred poslancami na najbližšom rokovaní mestského zastupiteľstva. "Ako komisia sme boli len poverení otvorením obálok, ako aj zhodnotením či uchádzači splnili všetky požiadavky," priblížil Bitala z päťčlennej komisie, podľa ktorého až takýto záujem uchádzačov neočakával. "Aj vzhľadom na to, že je to dosť špecifická pozícia," doplnil poslanec.

Záujemcovia by mali predniesť svoju koncepciu riadenia MsKS na rokovaní mestského zastupiteľstva 23. júna. Podľa Bitalu však budú odpovedať aj na otázky poslancov, preto celú voľbu odhaduje na viac ako dve hodiny. Víťazný kandidát má získať nadpolovičnú väčšinu hlasov poslancov.
Poslanci na májovom rokovaní poďakovali riaditeľovi MsKs Ľubomírovi Šárikovi za prácu, ktorú vykonal pre kultúru v meste a zobrali na vedomie jeho návrh na odvolanie z funkcie, nakoľko odchádza do starobného dôchodku.

Redakcia Rimava.sk opakovane kontaktovala aj prednostu mestského úradu Štefana Szánta, ktorý je členom * predsedom výberovej komisie. V stredu popoludní telefón nedvíhal.

 * Oprava 
V texte bola upravená funkcia prednostu MsÚ, Štefan Szánto je členom výberovej komisie, predsedom je Ladislav Rigó, viceprimátor mesta.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross