No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Riaditeľom Technických služieb mesta v Hnúšti Morháč

Novým riaditeľom Technických služieb (TS) mesta Hnúšťa bude Miroslav Morháč. Pre Rimava.sk to povedala Anna Tóbiková, prednostka hnúšťanského mestského úradu. Ako dodala, vo výberovom konaní sa o post riaditeľa tejto mestskej organizácie uchádzali traja kandidáti. Mestský úrad mená ďalších uchádzačov nezverejnil.

Tóbiková uviedla, že výberovú komisiu tvorili všetci poslanci mestského zastupiteľstva, primátor mesta a zástupca zamestnancov TS. „Výberovou komisou bol vybratý a mestským zastupiteľstvom menovaný do funkcie riaditeľa od prvého januára Miroslav Morháč,“ poznamenala. O tom, kto bude riaditeľom TS v Hnúšti, sa rozhodlo v utorok (16. decembra).

„Prešli sme si koncepcie, ktoré predložili kandidáti písomne a okrem toho bola aj ústna časť výberového konania. V tajnom hlasovaní komisie dostal najviac hlasov Miroslav Morháč z Lučenca, nebolo to  však úplne jednoznačné, každý kandidát dostal určitý počet hlasov. Miroslav Morháč presvedčil väčšinu členov výberovej komisie a teraz bude na ňom, či zámery, ktoré prezentoval, dokáže aj zrealizovať,“ povedal pre Rimava.sk hnúšťanský primátor Michal Bagačka.

Funkcia riaditeľa TS sa uvoľnila po tom, ako z nej poslanci hnúšťanského mestského zastupiteľstva odvolali k 31. októbru  Ľubomíra Merňáka. Dočasne bol poverený vedením TS Štefan Bukviar, mesto zároveň vypísalo  výberové konanie na post riaditeľa tejto mestskej organizácie. 

Zdroj: Rimava.sk

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross