No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO-Richard Müller: Boli ste najlepšie publikum na tomto turné

muller-tourBoli ste najlepšie publikum na tomto turné, ocenil rimavskosobotských fanúšikov záverom koncertu Richard Müller, ktorý odspieval svoje hity v komornej atmosfére Domu kultúry. Podľa mnohých divákov, ktorí zaplnili divadelnú sálu takmer do posledného miesta, to bol neopakovateľný hudobný zážitok, pri ktorom neraz mali zimomriavky na koži. Komornú atmosféru umocňovali vynikajúci hudobníci s pestrou ponukou hudobných nástrojov. Müllerove pesničky sprevádzal gitarista Peter Markuljak, klavirista Matej Benko, basgitarista Martin Gašpar, bubeník Juraj Kuchárek a na dychových nástrojoch zahral vynikajúci Michal Žáček. Na záver koncertu si pri standing ovation publikum zaspievalo Po schodoch, roztlieskaní diváci sa dočkali aj prídavku v podobe skladby Štěstí je krásná věc. Na koncerte odzneli hity ako Milovanie v daždi, Rozeznávám, Rieka, či Koniec sveta.

„Ďakujem všetkým, z celého srdca. Dali ste mi veľa energie a lásky, verím, že aj ja vám. Všetko najlepšie a majte sa krásne, užite si krásne leto,“ rozlúčil sa Richard Müller s divákmi na záverečnom koncerte jarnej časti „To najlepšie tour“. Ďalší koncert majú v pláne až po prázdninách, začiatkom októbra v Michalovciach.

Predskokankou slovenskej legendy bola rimavskosobotská rodáčka, speváčka a hudobníčka Zuzana Mikulcová. Ako spomenula, sú veľmi vďační, že mohli vystúpiť na domácom pódiu pred takým spevákom, ako je Richard Müller. Okrem jej tradičných hitov predstavili aj dve skladby Nádeje a Márne boje z nového albumu, ktoré práve pripravujú.

 

A čo ďalej v lete v Rimavskej Sobote?

Zuzanu Mikulcovú uvidíme v Rimavskej Sobote vystupovať ešte raz, kedy si zahrá po boku vynikajúcej kapely Korben Dallas. Dvojkoncert bude v piatok, 19. augusta o 20.00 hod., na nádvorí Čierny orol.
Po tomto úžasnom úvode kultúrneho leta HOT ART v podaní koncertu Richarda Müllera, Rimavskosoboťanov najbližšie čaká skvelý koncert amerického bluesmena Chrisa Bergsona s kapelou (25. 6.). „V piatok, 1. júla, pozývame všetkých na tradične vynikajúcu tanečnú párty Transistor, kde okrem rimavskosobotských dídžejov zahrá kapela Medial Banana, ktorá nechýba na žiadnom väčšom festivale na Slovensku i v zahraničí,“ informovala Rimava.sk Regina Špitálová z MsKS. Ako ďalej avizuje, pre deti sú pripravené divadelné predstavenie Bratia Grimmovci , koncerty kapiel Alma (HU) a Paci pac, Westernový deň v Mestskej záhrade a originálna séria tvorivých dielní v Mestskej galérii s názvom Letná detská univerzita.

Rockerov určite poteší festival One day fest (29. 7. 2016), v rámci ktorého v R. Sobote privítame maďarskú legendu Pokolgép, českú kapelu Alkehol, Ramchat, Before the Zero day, Pseudosapiens, SONS a kapelu, ktorú si fanúšikovia zvolia hlasovaním. Milovníkom krásnej hudby zahrá sláčikové Muchovo kvarteto a mladá pianistka Bibiana Miškolciová. „Z hudobných lahôdok ešte spomeniem koncert Lipa a Lasica, Honza Nedvěd po dvoch rokoch a veľkým prekvapením bude akustický koncert IMT Smile, a to 2. septembra,“ zdôraznila Špitálová.
Tradične aj tento rok zavíta do Rimavskej Soboty Bažant kinematograf s vynikajúcimi českými a slovenskými filmovými titulmi. Záver HOT ART-u bude patriť divadelnej komédii Ach Rómeo, ach Júlia (30. 9. 2016)
Kultúrne leto HOT ART - umenie v uliciach mesta organizuje Mestské kultúrne stredisko s finančnou podporou Fondu na podporu umenia, BBSK a miestnych podnikateľov.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross