No active "ca-sidebar-197687" sidebar

RIM. SOBOTA: Nezmeškajte vždy svieži divadelný hit Na koho to slovo padne + SÚŤAŽ

25. januára 2024 | | |  | 
Foto: Divadlo Astorka Korzo´90

RIMAVSKÁ SOBOTA – V divadelnej sále Domu kultúry v Rimavskej Sobote vás 6. februára (utorok) o 19:00 privítajú na pôvodom študentskej inscenácii, ktorá nemala byť v pláne viac, než je, a predsa svojím hodnotným presahom vyniká a vypredáva sály už celých dvadsaťpäť rokov – Na koho to slovo padne.

V predstavení si podali ruky talent, kvalitný humor aj herecký kumšt. Zmixovali sa a úspešne rozdelili do piatich naturelov. Vytvorili tak jedinečnú pečať charakterov, ktoré nás spoľahlivo rozosmievajú aj nútia zamyslieť sa. Totiž, trpko-smiešne zážitky na javisku sú bezodná téma.

Pätica hercov, Marián Miezga a.k.a mafián z Leopoldova, Lukáš Latinák v roli národovca z Repkoviec, Juraj Kemka alias urečnený bonzák so zápalom močového mechúra, Vladimír Kobielsky sťa Urodzený aristokrat a Róbert Jakab ako Intelektuál, dodáva predstaveniu šťavu, istú dramatiku, vhľad, ale aj nadhľad.

Vstupné na podujatie je 19 eur, predaj vstupeniek prebieha na www.kulturars.sk, v Kine Orbis, aj priamo na mieste. 

Článok pokračuje pod reklamou


Hra bola napísaná koncom búrlivých šesťdesiatych rokov a na Slovensku skúšaná „len“ ako ročníková práca koncom deväťdesiatych, si v sebe nesie terapeutickú dávku humoru, ale aj dômyselnú kritiku ľudských vlastností, ktoré dokáže vyplaviť iba moc. V predstavení sa presúva zbraň ako obdoba sily od jednej postavy k druhej a v polke hry sa začne skloňovať aj kľúč, čo je znamením slobody.

Unikátne divadelné predstavenie križuje krajinou, aby potešilo svoje publikum v každom kúte Slovenska. Doprajte si vo svojom meste dupľu kvalitnej a nadčasovej témy z prostredia protiatómového krytu a privítajte herecké kvinteto, ktoré sa svojim divákom úctivo poklonilo už päťstokrát!

Autorom divadelnej hry je maďarský spisovateľ, dramaturg a dramatik Gábor Görgey. Na režisérsku stoličku zasadol Peter Mankovecký. Dramaturgicky sa pod inscenáciu podpísal Peter Pavlac. O scénu a kostýmy sa postarala Tatiana Šulíková. Predstavenie si pod krídla vzalo Divadlo Astorka Korzo´90. Za ten čas precestovalo svet a s úspechom ho uviedli v USA, Austrálii, Maďarsku či vo Francúzsku.

Predaj vstupeniek v Kine Orbis je v pondelok 16.00 – 19.00, štvrtok a piatok 15.00 – 20.00, sobota a nedeľa 15.00 – 19.00 hod. 


SÚŤAŽ

V spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Rimavskej Sobote sme si pre vás pripravili súťaž o štyri lístky na toto vtipné predstavenie, ktoré si v Rimavskej Sobote môžete pozrieť už 6. februára o 19:00 hod. v Dome kultúry v R. Sobote.

Súťaž trvá do 31. januára do 15:00 a následne vyžrebujeme dvoch výhercov, ktorí získajú po dva lístky na toto fantastické predstavenie.

Ako sa zapojiť?

Súťaž prebieha na našom profile na sociálnej sieti Facebook. Vyhľadajte súťažný príspevok, dajte naň likev komentároch označte niekoho, koho by ste vzali so sebou. Príspevok môžete aj zdieľať, aby informácie o tomto vynikajúcom predstavení nikomu neušli.

Všeobecné podmienky súťaží nájdete na tomto odkaze.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross