No active "ca-sidebar-197687" sidebar

RIM. SOBOTA: Práce na výstavbe nového priemyselného parku pokračujú

Fotografia je ilustračná a archívna.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Výstavbu štátneho priemyselného parku v Rimavskej Sobote má v rukách MH Invest s.r.o., dcérska spoločnosť Ministerstva hospodárstva SR a investor, ktorý v našom meste vybuduje viac ako 400 pracovných miest – nemecká skupina Winkelmann Group.

Na pozemkoch budúceho priemyselného parku na začiatku októbra minulého roka zástupcovia štátu a samosprávy pristúpili k slávnostnému výkopu hrubých terenných úprav. "Všetci veľmi dobre vieme, že od roku 1993, v podstate od vzniku samostatnej Slovenskej republiky, my ako okres Rimavská Sobota, zaznamenávame prvé miesto vysokej nezamestnanosti v rámci celej Slovenskej republiky. Práve preto vítam, že sa rozhodlo, že práve v meste R. Sobota dôjde k vybudovaniu štátneho priemyselného parku," povedal vtedy primátor mesta Jozef Šimko.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pre Rimava.sk v novom roku uviedla Mária Pavlusík, hovorkyňa Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky, práce na stavenisku pokračujú. "V prípade priemyselného parku v Rimavskej Sobote, ktorý patrí vzhľadom na svoju polohu k jednej z priorít rezortu hospodárstva, aktuálne prebieha dokončovanie archeologického a pyrotechnického prieskumu II. etapy územia a pracuje sa na realizácii hrubých terénnych úprav, staveniskových prípojkách vody, kanalizácie a elektriny. Nasledovať bude verejné obstarávanie pre výber dodávateľa na realizáciu technickej a dopravnej infraštruktúry. V priebehu roka 2024 budú postupne ukončené takmer všetky riešené rozvody technickej a dopranej infraštruktúry,“ uviedla.

Tiež dodala, že zo schváleného financovania na vybudovanie parku bolo doteraz vyčerpaných 2 560 812 eur. Celkové investičné aktivity do projektu priemyselného parku v rozmedzí rokov 2023 až 2025, presiahnu sumu 110 miliónov eur.

Spoločnosť MH Invest s.r.o. ešte v roku 2021 vykúpila od mesta územie, na ktorom v súčasnosti prebiehajú stavebné práce, v rozlohe viac ako 80 hektárov. Samotný štart nového podniku by mohol byť reálny v priebehu prvého štvrťroku 2025. Dosiahnutie plnej plánovanej kapacity, približne tisíc pracovných miest, je odhadované na december 2027.

Zdroj: MH SR

Článok pokračuje pod reklamou


Vytvorené budú nasledovné pracovné pozície: strojársky špecialista riadenia výroby, administratívny pracovník v logistike, špecialista riadenia systému kvality, riadiaci pracovník (manažér) v strojárskej výrobe, špecialista účtovník, nákupca, odborný pracovník pre materiálové zabezpečenie a zásobovanie, montážny pracovník (operátor) v strojárskej výrobe, špecialista náboru a výberov pracovníkov, technik hospodárskej správy a údržby majetku, strojársky technik v oblasti údržby, servisný a prevádzkový pracovník IT, špecialista bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, špecialista optimalizácie procesov, riadiaci pracovník (manažér) v oblasti kontroly.

Platy zamestnancov by sa mali pohybovať vyššie, ako je súčasná situácia priemernej hrubej mzdy v našom regióne. Vláda investičnú pomoc podporila na základe prísne stanovených zmluvných podmienok, ktorých súčasťou sú aj mzdové podmienky pre budúcich zamestnancov.

Samospráva má byť spoločnosti nápomocná tým, že posilní autobusovú dopravu do nového priemyselného parku pomocou nových liniek.

Zdroj: MH SR

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross