No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Na Dúžavskej ceste prezidentské voľby nezaujali. Pýtali sme sa prečo

duzavska-cesta-rimavska-sobotaNa rimavskosobotskom Sídlisku Dúžavská cesta sa prvé kolo prezidentských volieb nestretlo s veľkým záujmom tamojších obyvateľov. Spomedzi 572 oprávnených voličov, ktorí sú zapísaní na zozname, prišlo k urnám len 87, platných hlasov bolo pritom ešte o päť menej. V rámci celého mesta tak práve na Dúžavskej ceste zaznamenali najnižšiu, len 15-percentnú účasť voličov.

Hlasy si tu pripísali piati prezidentskí kandidáti, najviac voličov, 53, podporilo primátora mesta Jozefa Šimka. Pätnásti chceli za prezidenta Gyulu Bárdosa, dvanásti Róberta Fica, po jednom hlase získal Milan Kňažko a Viliam Fisher. Kandidát Andrej Kiska, ktorý sa prebojoval do druhého kola volieb, na Dúžavskej ceste nedostal ani jeden hlas, rovnako ani ostatní kandidáti.

Chceli sme vedieť, ako sa na voľby pozerajú samotní obyvatelia Sídliska a prečo ich nešlo k urnám viac. Slnečné piatkové dopoludnie trávili mnohí Rómovia vonku pred bytovkami, rýchlo sa rozšírilo, s akými otázkami sme prišli.
Spočiatku sme, paradoxne, natrafili na ľudí, ktorí sa volieb zúčastnili a pôjdu vraj voliť aj v druhom kole. Ochotne priznali, že ich favoritom bol Robert Fico. Asi polovica z oslovených však na kameru hovoriť nechcela a postupne bolo čoraz viac takých, čo potvrdili, že voliť nešli. Dôvod? „Politikom už neveríme, všetci len sľubujú, naša situácia sa roky nemení,“ vysvetľovali.

[su_media url="http://www.youtube.com/watch?v=ZI03z0PwHFU" width="600" height="388"]

Naopak, najvyššia účasť v meste bola v prvom kole volieb na Sídlisku Rimava a na Malohontskej, vo volebných okrskoch v Materskej škole Rimava a v budove strednej odbornej školy. Novú hlavu štátu prišlo voliť viac ako 47 percent oprávnených voličov. V oboch okrskoch vyhral Fico, druhý skončil Kiska.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross