No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci súhlasili so znížením základného imania Stefe Rimavská Sobota, mesto získa viac ako 400 tis. eur

19. marca 2013 |  | | |

Poslanci mestského zastupiteľstva dnes súhlasili so znížením základného imania spoločnosti Stefe Rimavská Sobota, ktorá je v meste centrálnym dodávateľom tepla. Do rozpočtu mesta tak v najbližších mesiacoch pribudne 413 tis. eur. Zníženie základného imania, ktorým sa zastupiteľstvo zaoberalo už druhýkrát, odobrili všetci 15-ti prítomní poslanci.

 

Spoločnosť Stefe Rimavská Sobota v súčasnosti disponuje základným imaním vo výške 5 mil. eur. So zámerom zníženia o jeden mil. eur prišla samotná spoločnosť Stefe, ktorej spoluvlastníkom (41,34 percent) je aj mesto Rimavská Sobota. Ako na rokovaní uviedol konateľ spoločnosti Stefe Rimavská Sobota Július Illés, financie, ktoré sú veľmi nízko zúročené, by obidvaja spoločníci vedeli využiť efektívnejšie. Zároveň ubezpečil, že zmeny v imaní nebudú mať vplyv na cenu tepla v najbližšom období. Za posledných 12 rokov ide podľa Illésa už o piate zníženie základného imania.

Ako Illés na dotazy poslancov podotkol, spoločnosť podľa svojho učtovníctva zo strany mesta eviduje dlžobu viac ako 200 tis eur. Boli by tak radi, keby mesto uhradilo tieto pohľadávky. S výškou dlžôb však nesúhlasil primátor Jozef Šimko. Ako uviedol, týmto materiálom ako konateľ spoločnosti nedisponoval, na najbližšie rokovanie tak predloží vlastný materiál a potom sa uvidí, kto hovorí pravdu a kto má mylné informácie. Podľa jeho informácií mesto eviduje menšie dlžoby, vo výške približne 40 tis. eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross