No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Aká je noc strávená v knižnici sa už dnes dozvedia desiatky detí

Ako asi vyzerá noc v knižnici? Odpoveď na túto otázku dostane dvadsať detí už dnes večer, 29. marca v Knižnici Mateja Hrebendu. Tá sa aj tento rok zapája do celoslovenského podujatia pre deti s názvom Noc s Andersenom, ktoré sa každoročne uskutoční pri príležitosti narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Hlavnou témou tohtoročného 9. ročníka podujatia na podporu čítania detí budú slovenské ľudové rozprávky. Rimava.sk o tom informovala Silvia Bodorová Gálová z Knižnice Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote.
Podľa jej slov sa na Noci s Andersenom zúčastní 20 najaktívnejších detských čitateľov z rimavskosobotských základných škôl. „Pre našich účastníkov sme spolu s hosťom večera Kristínou Vilhanovou pripravili Inscenáciu rozprávky Pavla Dobšinského: O 12 mesiačikoch, kde budú deti súčasne aj spolutvorcami tohto komorného divadelného predstavenia,“ priblížila. Po večeri príde na rad folklór, presnejšie ľudové piesne a tance, ktoré detí naučí dvojica Kristína Becherová a Matej Hriň.

Nasledovať bude večerná škola fantázie, šikovných rúk. „Deti si budú môcť vybrať z jednotlivých tvorivých dielní – cukrárskej, autorskej alebo výtvarnej,“ ozrejmila.

V knižnici však nebude chýbať ani napätie. Ako ďalej Bodorová podotkla, posledným bodom programu budú strašidlá... alebo prezentácia vlastných výtvorov v duchu hesla Čo sme si navarili, to si aj zjeme. „Deň ukončíme nočnou prechádzkou Hlavným námestím a pred spaním nemôžeme zabudnúť ani na večernú rozprávku, aby sa nám lepšie zaspávalo,“ zakončila.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross