msk-prosovskyRimavskosobotskí futbalisti remizovali na domácom ihrisku s popredným tímom súťaže Lokomotívou Zvolen 1:1. Domáci ale mali v 10. kole II. ligy gólovo na viac, hlavný rozhodca však v druhom polčase neuznal gól Čertíka. „So šťastím sme uhrali remízu,“ povedal po zápase asistent trénera MFK Lokomotíva Zvolen Ján Oravec. Domáci tréner bol so svojimi zverencami spokojný. „Mali sme na víťazstvo,“ povedal tréner MŠK Gergely Geri. Zápas sa odohral pod dohľadom posilnených policajných hliadok, svojich futbalistov prišlo podporiť niekoľko desiatok fanúšikov Zvolena.

Druholigoví futbalisti MŠK mali od začiatku viac z hry a v 18. minúte sa ujali vedenia, keď po prízemnej prihrávke Čertíka skóroval Chovanec. Bol to jeho štvrtý gól v drese Soboťanov. Domáci mohli zvýšiť v 37. minúte, teraz prihrával Chovanec Čertíkovi, ale jeho strelu hosťujúci obranca vyhlavičkoval z bránkovej čiary. Zvolen herne sklamal, v 53. minúte predsa vyrovnal, keď rozhodca Očenáš zapískal čudnú penaltu po kontakte Petrána s Kamencom. Z tribúny sa zdalo, že hráč Zvolena narazil do domáceho obrancu... Nariadenú jedenástku Rakovan premenil. Domáci sa urputne snažili o víťazný gól a mali niekoľko šancí: Luptákovu tvrdú strelu vyrazil brankár Jenčo a Chovanec prehodil bránku... V 80. minúte po centri Morháča Čertík predsa rozvlnil sieť, gól však rozhodca neuznal pre ofsajd. V samom závere mohli skórovať hostia, ich hlavička však letela tesne nad Prošovského bránu.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Lokomotíva Zvolen 1:1 (1:0)
Góly: 18. T. Chovanec - 54. Michal Rakovan (z pok. kopu), ŽK: 53. Petrán, 55. T. Chovanec, 81. Köböl - 55. Staško, rozhodovali: Očenáš - Vorel, Mikulaj, 402 divákov.
MŠK Rimavská Sobota: Prošovský – Gálik, Hladík, Petrán, Morháč – Köböl, Poremba – Popovič, Čertík, L. Lupták (89. Brezinský) – Chovanec.

Zdroj: Rimava.sk