No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tomašovej majú problémy s odpadom pri kontajneroch. Padli prvé pokuty

smeti-rimavska-sobotaV Rimavskej Sobote sa vo veľkom upratovalo aj počas uplynulých sviatkov. Vo veľkoobjemových kontajneroch v Tomašovej skončil však aj nebezpečný a stavebný odpad, ktorý sem vyviezli podnikatelia. „Musíme tomu venovať zvýšenú pozornosť, nemôžu to podnikatelia takýmto spôsobom zneužívať,“ povedal pre Rimava.sk náčelník mestskej polície Peter Berecz, podľa ktorého udelili už aj pokutu a previnilci museli odpad odviezť. Zároveň upozornil, že kontajnery sú určené pre občanov mesta a nie pre podnikateľské subjekty, ktoré sú povinné zbavovať sa odpadov zo svojej činnosti v súlade so zákonom a na vlastné náklady.

Aktuálne samospráva rozmiestnila kontajnery na Šibeničnom vrchu, Chrenovisku či v mestskej časti Tomašová. Podľa harmonogramu ich na obvyklé miesta položili vo štvrtok, 17. apríla. Ako Berecz podotkol, o deň neskôr boli v Tomašovej už preplnené a keď ich dala samospráva vyviezť, po približne dvoch hodinách boli opäť plné. Situáciu preto podľa Berecza kontrolujú častejšími hliadkami. Ako poznamenal, podobné problémy mali počas jarného upratovania aj v centre mesta pri Sociálnej poisťovni. „Inde nebola situácia takto kritická ,“ dodal.

Problémy s veľkooobjemovým odpadom rieši mestská polícia aj v priebehu roka a to najmä pri kontajneroch na sídliskách. „Akékoľvek ukladanie odpadu aj nábytku mimo smetných nádob je zakázané,“ prizvukuje Berecz. Náčelník mestskej polície zároveň pripomenul, že obyvatelia mesta môžu bezplatne po dohode do určitej váhy odpad odvážať aj na zberný dvor do technických služieb.

Jarné upratovanie realizuje samospráva každý rok, tentokrát začalo 10. apríla a potrvá do 9. mája. Podľa upozornení mesta do kontajnerov v žiadnom prípade nepatrí stavebný odpad, nebezpečný odpad ako výbojky, monočlánky, pneumatiky, akumulátory či obaly z náterových hmôt.

smeti-rimavska-sobota

smeti-rimavska-sobota

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross