No active "ca-sidebar-197687" sidebar

RIMAVSKÁ SEČ: Na starej sýpke spadla strecha, bežne sa tam hrávali deti

rimavska-sec-sypkaNa starej chátrajúcej sýpke v Rimavskej Seči, kde už dlhšiu dobu chýbali ukradnuté drevené nosné konštrukcie, spadla cez víkend strecha. Ako Rimava.sk informoval prednosta obecného úradu Alexander Lóska, strecha bola už prepadnutá a keď v sobotu fúkal silný vietor, začala padať aj krytina. „Bál som sa tam vojsť,“ povedal pre Rimava.sk Lóska, ktorý budovu označil výstražnými tabuľami „životu nebezpečné!“, no napriek tomu tam neskôr videl hrať sa deti. Do nedele rána bola padnutá väčšia časť strechy a podľa prednostu niekto ukradol aj výstražné tabule.

Rimavska Sec byvala sypka„Našťastie sa nikomu nič nestalo,“ zdôraznil Lóska.
Ako Rimava.sk pred dvomi mesiacmi informovala, na nebezpečný stav budovy, ktorá nie je vo vlastníctve obce, upozorňujú aj viacerí obyvatelia ako aj samotní poslanci. “Útočia na mňa poslanci, ale máme zviazané ruky,” povedala vtedy pre Rimava.sk starostka obce Márta Stubendek. Najväčším problémom podľa starostky je, že niekto v budove vypílil drevené nosné konštrukcie a objekt bol rozkradnutý. Dnes sa nám so starostkou telefonicky nepodarilo skontaktovať, podľa prednostu má dovolenku a je odcestovaná v zahraničí. Ako však Lóska potvrdil, s majiteľom sa nevedia ani naďalej skontaktovať. „Doteraz na listy neodpovedal,“ doplnil prednosta, podľa ktorého priamu adresu na majiteľa nemajú a preto ich posielajú jeho známemu do Bratislavy, či ich odovzdá alebo nie, nevedia.
Dominantná stavba, bývalá sýpka, sa nachádza na vjazde od Rimavskej Soboty po pravej strane cesty. Približne 200 ročná baroková stavba (Futura) chátra od 90-tych rokov, dovtedy slúžila ako sklad osiva, bolo tam aj laboratórium či kancelárie.

[nggallery id=1336]

Zdroj: Rimava.sk

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross