No active "ca-sidebar-197687" sidebar

RIMAVSKÁ SEČ: V obci opravujú kultúrny dom za peniaze z nového úveru

Obecny urad Rimavská SečV Rimavskej Seči opravujú kultúrny dom, hotový má byť do konca januára. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol prednosta obecného úradu Alexander Lóska, na rekonštrukciu majú vyčlenených približne 88 tis. eur, ktoré formou úveru odsúhlasila väčšina poslancov obecného zastupiteľstva. Okrem zateplenia budovy budú meniť okná a dvere za plastové, vo všetkých miestnostiach bude podľa Lósku znížený kazetový strop, steny nanovo vystierkujú a obnovia aj elektrické vedenia.


Ďalšiu budovu, ktorú chceli opraviť za takmer 380 tis. eur, nakoniec prenajmú

Financie na obnovu kultúrneho domu sú súčasťou viac ako 720 tis. úveru, ktorý odsúhlasili poslanci ešte v lete. Podľa zmluvy o splátkovom úvere zverejnenej na stránke obce použijú takmer 300 tis. eur na refundovanie úverov z rokov 2005 až 2013. Najvyššou čiastkou v úvere, takmer 380 tis. eur, je suma potrebná na rekonštrukciu budovy obecného úradu. Podľa prednostu Lósku však tieto peniaze nebude treba čerpať. Ako spomenul, nejde o budovu obecného úradu ale o bývalý dom služieb pri kostole, ktorý však podľa najnovších informácií dajú do prenájmu na kancelárske priestory. „Poslanci tento zámer schválili minulý týždeň,“ povedal Lóska.

Občianske združenie nerobí zábavu v domácom kultúrnom dome ale v susednej obci

„Pani starostka nás informovala, že dedina je na tom finančne dobre,“ povedala pre Rimava.sk poslankyňa obecného zastupiteľstva Mária Gálová, podľa ktorej ich však úver na 20 rokov do budúcna veľmi zaťaží. „Kontrolór nám vravel, aby sme si to premysleli, lebo že je to taká vysoká čiastka, pri ktorej zostane už len minimum na ďalší úver,“ priblížila Gálová. Ako ďalej spomenula, budú mať krásny kultúrny dom, ale nevie pre koho. „Vlani tam v podstate nič nebolo. Oni nič neorganizujú a naše občianske združenie už pomaly tretiu zábavu robí v Číži,“ povedala Gálová, ktorá je zároveň zástupkyňou Občianskeho a podnikateľského spolku Rimavská Seč (organizujú Hubertovu jazdu či Fašiangovú zábavu, pozn red.) Ako podotkla, v Číži dostanú kultúrny dom zadarmo a doma od nich pýtajú za prenájom minimálne 220 eur.

Redakcia Rimava.sk sa snažila skontaktovať aj so starostkou obce Rimavská Seč Mártou Stubendek, podľa prednostu úradu Lósku má však do konca mesiaca dovolenku. Ako prednosta uviedol, poplatky v kultúrnom dome zvyšovali od začiatku roka, využívaný je však aj naďalej približne rovnako často. Podľa jeho slov v ňom oslavujú všetky sviatky, Deň matiek, Mikuláša, Silvester či iné akcie. Spolu ich odhadol na približne 30 do roka.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross