No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Počas búrky máme zatečené steny v byte

bytovy dom Česká ulicaV podkrovnom byte v bytovke na Českej ulici v Rimavskej Sobote majú počas búrok a lejakov zatečené steny v izbe, k náprave zo strany správcu za posledné roky nedošlo. Redakcii Rimava.sk to napísala obyvateľka bytu Mária Šmírová, ktorá, ako uvádza, už niekoľkokrát Mestskú bytovú správu upozorňovala na svoj problém. Ten podľa jej slov trvá už asi päť rokov.

„Minulý rok bola mierna snaha, ktorá spočívala v tom, že prišla pani z poisťovne, pofotila strechu a tým to skončilo, k oprave nedošlo,“ uviedla Šmírová a pýta sa, či človek, ktorý si platí všetko na čas, nemá nárok na lepší prístup a nie len výhovorky. „Pretože päť rokov počúvať len to, že nie sú peniaze a „poznačíme si to“, to je veľa,“ uzavrela nespokojná obyvateľka.

zatecena stena v podkrovíNa Mestskej bytovej správe (MsBS) o probléme so zatekaním do bytu vedia, zadali ho firme, ktorá má nedostatok odstrániť. Pre Rimava.sk to potvrdil poverený riaditeľ MsBS Zoltán Koóš. Ako však uviedol, problém určite netrvá päť rokov. „Dostal som informáciu, že im to raz zatieklo vlani a riešili sme to ako poistnú udalosť. Druhýkrát teraz a je to v štádiu riešenia,“ povedal Koóš.

Bytový dom na Ulici Českej bol postavený ako posledný v meste. Poverený riaditeľ sa domnieva, že problém vznikol pri dodatočnom zateplení podkrovných bytov. Ako ubezpečil, hľadajú závadu a odstránia ju, k náprave by podľa jeho slov malo dôjsť čo najskôr „Určite si na tom dám záležať a bude to promptne vyriešené,“ uzavrel.

Máte tip na tému, ktorá by podľa Vás mohla byť zaujímavá aj pre ostatných čitateľov? Je vo Vašom okolí niečo, na čo chcete upozorniť? Napíšte do redakcie Rimava.sk, nechajte nám svoj odkaz v čiernej skrinke alebo ho pošlite priamo na [email protected]

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross