No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Na ceste I/16 už začali frézovať starý asfalt, počítajte s výrazným zdržaním

RIMAVSKÁ SOBOTA – Cestári dnes (3. 5.) začali s rekonštrukciou úseku cesty I/16 medzi Čiernou Lúkou a miestnou časťou Rimavskej Soboty Vinica. Okolo poludnia sa na mieste tvorili výrazné kolóny a treba počítať so zdržaním. Dopravné obmedzenia by v zhruba 9,2 kilometrovom úseku mali podľa dodávateľa trvať niečo vyše mesiaca. Oprava vozovky, ktorú bude realizovať spoločnosť Eurovia SK, prebehne v rámci projektu Slovenskej správy ciest.

Rekonštrukcia vozovky na  hlavnom južnom ťahu I/16 od križovatky s rýchlostnou cestou R2 pri Ožďanoch po časť Rimavskej Soboty Vinica bude realizovaná postupne v dvojkilometrových pracovných úsekoch v období od 3. mája do 11. júna 2021. S opravou cesty súvisia aj dopravné obmedzenia, preto bude na týchto úsekoch umiestnená dočasná svetelná zvislá signalizácia, ktorá bude striedavo riadiť jazdné pruhy,“ uviedla Simona Tančáková, PR manažérka a hovorkyňa spoločnosti EUROVIA SK.

Vďaka oprave tejto komunikácie sa podľa nej zlepší prevádzková spôsobilosť krytu vozovky. Ako Tančáková dodala, zabránením vplyvu porúch na nižšie položené vrstvy vozovky sa predĺži aj jej životnosť.

Článok pokračuje pod reklamouV úvodnej fáze opravy prebehne frézovanie povrchu vozovky, nasledovať bude pokládka asfaltu a úprava krajníc. Na dvoch tretinách z 9 200 metrov dlhého úseku bude aplikovaná technológia recyklácie za horúca. Vďaka tejto technológii sa využije pôvodná odfrézovaná časť vozovky a špeciálnou strojnou zostavou sa v jednom kroku obnoví ložná a obrusná vrstva. Zvyšná časť vozovky bude obnovená prostredníctvom klasickej pokládky hutnených asfaltových vrstiev.

V pondelok okolo 12:00 sme sa na miesto boli pozrieť aj my. V tom čase už bola odfrézovaná polovica starého asfaltového povrchu v pravom jazdnom pruhu. Podľa našich čitateľov sa v smere od Lučenca tvoria kolóny od Čiernej Lúky až po oždiansky obchvat. Jedna vodička napočítala podľa vlastných slov už ráno pred siedmou 89 vozidiel, pričom na jedenkrát ich prejde asi 30. Z druhej strany sa vytvára rozsiahla kolóna na Košickej ceste.

Viacerí diskutujúci na našom profile na sociálnej sieti sa sťažujú, že takéto práce by sa mali robiť v noci, prípadne cez víkend a nie v pondelok, keď je najväčšia premávka. V každom prípade je však dobré, že tento úsek sa konečne dočkal obnovy.

Foto: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross